KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Aplikacja, Evernote, Notatki, Android

Evernote – aplikacja dla każdego, kto ma więcej zadań niż czasu

O tym, żeby odebrać dzieci ze szkoły jeszcze pamiętasz. Ale z listą zakupów jest już gorzej - bez karteczki ani rusz. Wizytę u dentysty masz zapisaną w telefonie, w notatniku Read more
korona czeska, waluta Czech, CZK, Ekantor.pl

Korona czeska – ile kosztuje?

Czesi darzą walutę euro pewną niechęcią, więc na wakacje u naszych południowych sąsiadów lepiej mieć w portfelu korony. Natomiast kupując walutę można, za jednym zamachem, poznać nieco jej historii.   Read more

Poranny komentarz walutowy 10.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Środowa sesja na rynku walutowym to dzień, na który wielu inwestorów czekało. Dziś prezes Fedu Janet Yellen wystąpi przed Kongresem Stanów Zjednoczonych.  

Osłabiony dolar dziś może otrzymać nowy impuls do zmian. To, jaki będą one miały kierunek będzie zależało od treści wystąpienia prezes Fedu Janet Yellen. Zaprezentuje ona dziś przed Kongresem Stanów Zjednoczonych raport dotyczący polityki monetarnej prowadzonej w ostatnim półroczu. Jeśli okaże się, że w wypowiedzi przewodniczącej Rezerwy Federalnej pojawi się chociaż cień wątpliwości, co do sensowności kolejnych podwyżek stóp, dolar może zareagować kolejnym osłabieniem. Tym samym kurs EUR/USD może trwale wyjść poza poziom 1,13. O tym przekonamy się jednak około godziny 16. Dziś rano średni kurs euro wyniósł 1,12 USD.

Złoty dziś notowania na parze z dolarem zaczął od umacniania z poziomu 4,43 do 4,42. W dalszym ciągu nasza waluta jest bardzo wrażliwa na czynniki ogólnoświatowe, dlatego w razie kolejnych spadków ceny ropy i wstrząsach na rynku akcji możliwy jest powrót w okolice 4,45. Sytuacja znacznie lepiej wygląda na parze USD/PLN. Złoty wczoraj odrobił poniesione w poniedziałek straty. Dziś średni kurs dolara wyniósł 3,92 PLN. Frank szwajcarski środową sesję rozpoczął od spadku do poziomu 4,02. Patrząc na wczorajsze wybicie powyżej 4,05 prawdopodobieństwo szybkiego powrotu poniżej 4,00 jest niewielkie.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wynik produkcji przemysłowej – Wielka Brytania
 • Wnioski o kredyty hipoteczne – USA
 • Wystąpienie Prezes Fed Janet Yellen przed Kongresem – USA
 • Tygodniowa zmiana zapasów ropy – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

10.02.2016 10:03
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000