KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

5 powodów, które sprawią że pokochasz polskie pieniądze

O Polakach, jak o każdym innym narodzie krąży wiele opinii. Z jednymi się zgadzamy, inne uznajemy za obraźliwe, jednak to co wyróżnia nas na tle innych narodowości to Read more

Polacy za granicą

Czy Polonia w Wielkiej Brytanii ma powody do obaw?

Według danych GUS w 2015 roku szacunkowa liczba mieszkańców Polski, przebywających tymczasowo poza jej granicami wzrosła o 3,3%. W związku z powyższym zasób imigracyjny Polaków pod koniec omawianego roku wyniósł Read more

Poranny komentarz walutowy 15.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Początek ostatniego dnia handlu z pewnością nie był najlepszy dla złotego. Również spore osłabienie zanotował dolar. Piątkowe kalendarium jest dość napięte, dlatego możemy spodziewać się dużej zmienności w kursach walut.

W pierwszej część sesji dominowały publikacje makro przeznaczone dla krajów europejskich. Również poznaliśmy dane z Chin dotyczące podaży pieniądza, które osłabiły amerykańską walutę do poziomu 1,0885. Następny pik w górę nastąpił około godziny 8. Kolejnych silnych impulsów należy się jednak spodziewać dopiero po południu. Dolar właśnie wtedy może otrzymać znaki do umocnienia. Poznamy kilka wskaźników, które są ważne zarówno dla uczestników rynku jak i Fedu. Średni kurs euro wyniósł 1,08 USD.

Złoty w godzinach porannych niestety, ale stabilnie utrzymywał się na parze z euro na poziomie 4,38. Wszystko to za sprawą spekulacji rynkowych, ponieważ większych powodów do takiego wzrostu nie było. Dziś dla Polski zostanie opublikowany ważny wskaźnik cen towarów i usług konsumenckich. Prognozy nie wyglądają najlepiej, więc nie należy się spodziewać umocnienia do ostatnich minimów. Za jedno euro w godzinach porannych średnio płaciliśmy 4,38 PLN.

Dziś mija rocznica nieoczekiwanej decyzji Szwajcarskiego Banku Narodowego, który zdecydował o zaprzestaniu utrzymywania franka na niskim poziomie. Przypomnijmy, że przed tą zmianą za jednego franka płaciliśmy 3,54 – dla porównania dzisiejszy średni kurs wyniósł 4,02.

Sytuacja na parze USD/PLN również nie wyglądała komfortowo dla naszej waluty. Najpierw nastąpiło zejście w dół a następnie ostre podbicie w górę  powyżej wartości 4,05, która jest obecnie nowym maximum.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Bilans handlu zagranicznego – Strefa Euro
 • Inflacja CPI – Polska
 • Publikacja wyników sprzedaży detalicznej – USA
 • Inflacja producencka – USA
 • Publikacja danych o produkcji przemysłowej – USA

 


cele informacyjne komentarz walutowy

15.01.2016 09:59
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000