KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Płatności w sieci

Dyrektywa PSD2 zmniejszy bezpieczeństwo transakcji w sieci?

Unijna dyrektywa PSD2 regulująca formy płatności pozwoli wprowadzić na rynek nowych usługodawców. Zwiększy to jego konkurencyjność, a co za tym idzie również atrakcyjność, ale czy nie odbędzie się to kosztem Read more

Brexit: Pytania bez odpowiedzi

Brexit, czyli decyzja Brytyjczyków o opuszczeniu Unii Europejskiej to dopiero początek długiej i nieznanej drogi, która będzie usiana wieloma wątpliwościami zarówno dla obywateli Wielkiej Brytanii, jak i całego świata. Do Read more

Poranny komentarz walutowy 15.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Rozpoczynający się tydzień na rynku finansowym tym razem będzie bogaty w publikacje makroekonomiczne, które będą miały największy wpływ na wycenę walut. Do handlu powróciły Chiny, które przez ostatni tydzień świętowały Nowy Rok Księżycowy.

Początek tygodnia na rynku walutowym przyniósł stabilizację notowań na głównej parze walutowej. EUR/USD rozpoczęło sesję od spadku z poziomu 1,1238 do 1,1204. Dolar wyraźnie odzyskuje siły. Do handlu powróciły Chiny, które przez ostatni tydzień świętowały Nowy Rok Księżycowy. Natomiast dziś na rynku nieobecne będą Stany Zjednoczone, które świętują Dzień Prezydenta. Emocji nie zabraknie ze strony Strefy Euro. Dziś swoje wystąpienie będzie miał prezes EBC Mario Draghi. Inwestorzy głównie skupią się na tym, co będzie miał do powiedzenia w kwestii polityki monetarnej. W najbliższych dniach czeka nas również sporo publikacji makroekonomicznych, m.in. dane z USA o inflacji, na które czeka Fed.  Średni kurs euro o poranku wyniósł 1,12 USD.

Złoty pierwszy dzień tygodnia rozpoczyna od umocnienia się wobec euro i franka, natomiast na parze z dolarem jak na razie nie określił się wyraźniejszy kierunek notowań. W najbliższych dniach poznamy kilka ważnych dla Polski danych makro – przeciętne zatrudnienie i wynagrodzenie, sprzedaż detaliczna – prawdopodobnie nie będą one miały większego wpływu na PLN. Złoty ostatnio bardziej reaguje na czynniki zewnętrzne niż lokalne. Dziś rano średnio za euro trzeba było zapłacić 4,39 PLN, za dolara 3,91 PLN, natomiast za jednego franka 3,99 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Raport dotyczący handlu zagranicznego – Strefa Euro
 • Wystąpienie publiczne szefa EBC Mario Draghiego – Strefa Euro.

cele informacyjne komentarz walutowy

15.02.2016 08:49
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000