KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

zakupy internetowe

Zakupy na chińskich portalach. Co zrobić by były jeszcze korzystniejsze?

Poruszanie na początku października kwestii świątecznych zakupów wydawać mogłoby się przesadne i niepotrzebne, a jednak… Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej osób korzysta z zagranicznych portali okazuje się, że ... Czytaj całość

MyTravel.pl poleca najpopularniejsze kierunki wakacyjnych wycieczek

Grecja, Hiszpania i Włochy (Sycylia) to niepodważalne królowe tego sezonu wakacyjnego. Wyśmienite jedzenie i brak konieczności posiadania paszportu, kuszą nie jednego turystę. Nie można przejść obojętnie obok fantastycznej katedry na ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 17.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Jaka będzie dzisiejsza sesja na rynku walutowym? Być może trochę lepsza dla złotego niż wczorajsza, jednak nic nie jest pewne. Negatywna atmosfera związana ze zbliżającym się referendum w Wielkiej Brytanii zdecydowanie zdominowała pozostałe czynnikami wpływające na kursy walut.

Wczorajsze umocnienie dolara niestety nie trwało długo. Udało mu się dotrzeć do poziomu 1,11 od którego kilka godzin przed zamknięciem odbił się z powrotem do 1,12. Opublikowane popołudniu dane makro z USA wydawały się dobre, jednak przez rynek zostały odebrane neutralnie. Dzisiejsza sesja może mieć równie burzliwy przebieg jak wczorajsza. Dziś poznamy dane ze Stanów Zjednoczonych dotyczące rynku nieruchomości. Prawdopodobnie nie wpłyną one na notowania EUR/USD, ponieważ w dalszym ciągu centrum zainteresowania inwestorów jest Wielka Brytania. Średni kurs EUR wyniósł dziś rano 1,12 USD.

Złoty po wczorajszym silnym osłabieniu dziś rozpoczął sesję od umocnienia wobec większości walut. Kurs franka z poziomu bliskiego 4,12 gwałtownie zszedł do 4,06. Być może było to spowodowane interwencją władz szwajcarskiego banku. Patrząc jednak na zachowanie pozostałych walut, spadek nastąpił w tym samym momencie, więc bardziej prawdopodobny jest udział jakiegoś czynnika. W obecnej sytuacji nie do końca jest wiadome, co mogło nim być. Kurs euro spadł do poziomu 4,41 i aktualnie na takiej wysokości się utrzymuje. Dolar po otarciu się prawie o wartość 4 zł spadł do 3,92. Funt brytyjski również rozpoczął dzisiejszą sesję dużo niżej. Kurs GBP/PLN aktualnie znajduje się na poziomie 5,59. W dzisiejszym kalendarium makroekonomicznym znajdują się dwie pozycje, które są dość ważne dla złotego. Po godzinie 14 poznamy wartość produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej za miesiąc maj.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Bilans płatniczy – Strefa Euro
 • Produkcja przemysłowa i budowlano-montażowa – Polska
 • Wynik sprzedaży detalicznej – Polska
 • Pozwolenie na budowę domów – USA
 • Rozpoczęte budowy domów – USA
 • Wystąpienie publiczne szefa EBC Mario Draghiego – Strefa Euro.

cele informacyjne komentarz walutowy

17.06.2016 08:40
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000