KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Co każdy kredytobiorca powinien wiedzieć o kursach walut?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego czy konsumpcyjnego w walucie obcej powinno wiązać się z posiadaniem, chociaż podstawowych informacji na temat kursów walut oraz czynników, które na nie wpływają. Jest to konieczna i Read more
zakupy internetowe

Zakupy na chińskich portalach. Co zrobić by były jeszcze korzystniejsze?

Poruszanie na początku października kwestii świątecznych zakupów wydawać mogłoby się przesadne i niepotrzebne, a jednak… Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej osób korzysta z zagranicznych portali okazuje się, że Read more

Poranny komentarz walutowy 19.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Uczestnicy rynku walutowego podczas dzisiejszej sesji będą wyczekiwać danych o inflacji w Stanach Zjednoczonych. Od tego wskaźnika po części zależy, jakie będą dalsze kroki Fedu.  

Układ notowań głównej pary walutowej na początku ostatniej sesji w tym tygodniu za wiele od wczoraj się nie zmienił. Dolar wprawdzie lekko się osłabił, jednak mamy dopiero początek dnia, w trakcie którego może się jeszcze wszystko zmienić. Dziś zostanie opublikowany wskaźnik inflacji CPI dla Stanów Zjednoczonych, który dla Fedu stanowić będzie bardzo ważną wskazówkę, co do dalszego rozplanowania podwyżek stóp procentowych. Prognoza zakłada jej wzrost, ale jak będzie przekonamy się po godzinie 14. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,11 USD.

Złoty piątkową sesję rozpoczął od osłabienia na parze z euro i dolarem. Mocniejsze wahania dało się również zauważyć w notowaniach franka szwajcarskiego. Opublikowany podczas wczorajszej sesji protokół z ostatniego posiedzenia EBC tylko potwierdził oczekiwania inwestorów. Bank centralny ma w planach podczas marcowego spotkania kontynuować łagodzenie polityki monetarnej. Należy jednak podkreślić, że nie jest to jego ostateczna, niezmienna decyzja. Wspólna waluta w związku z powyższym pozostaje pod silną presją rynku. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 4,39 PLN, dolara wyceniono średnio na 3,95 PLN, natomiast za franka średnio płaciliśmy 3,98 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wynik sprzedaży detalicznej – Wielka Brytania
 • Inflacja konsumencka – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

19.02.2016 09:33
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000