KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

dolar,

Dobra sytuacja na rynku pracy w USA

W piątek przedstawione zostały - tak wyczekiwane przez inwestorów - dane dotyczące sytuacji na amerykańskim rynku pracy. Zatrudnienie w sektorze pozarolniczym wzrosło, ale w stopniu mniejszym niż się spodziewano. Informacja Read more
Wysoka rata kredytu we franku

Czy kredyt walutowy jest opłacalny?

Kredyty nie są tanie. I wciąż pojawia się pytanie - jaki kredyt wybrać - w złotych polskich czy też w obcej walucie? Czy w ogóle pożyczkę walutową można dzisiaj zaciągnąć Read more

Poranny komentarz walutowy 19.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Uczestnicy rynku walutowego podczas dzisiejszej sesji będą wyczekiwać danych o inflacji w Stanach Zjednoczonych. Od tego wskaźnika po części zależy, jakie będą dalsze kroki Fedu.  

Układ notowań głównej pary walutowej na początku ostatniej sesji w tym tygodniu za wiele od wczoraj się nie zmienił. Dolar wprawdzie lekko się osłabił, jednak mamy dopiero początek dnia, w trakcie którego może się jeszcze wszystko zmienić. Dziś zostanie opublikowany wskaźnik inflacji CPI dla Stanów Zjednoczonych, który dla Fedu stanowić będzie bardzo ważną wskazówkę, co do dalszego rozplanowania podwyżek stóp procentowych. Prognoza zakłada jej wzrost, ale jak będzie przekonamy się po godzinie 14. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,11 USD.

Złoty piątkową sesję rozpoczął od osłabienia na parze z euro i dolarem. Mocniejsze wahania dało się również zauważyć w notowaniach franka szwajcarskiego. Opublikowany podczas wczorajszej sesji protokół z ostatniego posiedzenia EBC tylko potwierdził oczekiwania inwestorów. Bank centralny ma w planach podczas marcowego spotkania kontynuować łagodzenie polityki monetarnej. Należy jednak podkreślić, że nie jest to jego ostateczna, niezmienna decyzja. Wspólna waluta w związku z powyższym pozostaje pod silną presją rynku. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 4,39 PLN, dolara wyceniono średnio na 3,95 PLN, natomiast za franka średnio płaciliśmy 3,98 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wynik sprzedaży detalicznej – Wielka Brytania
 • Inflacja konsumencka – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

19.02.2016 09:33
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000