KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

polski eksport

Znaczenie polskiego eksportu

W momencie, gdy jedno z największych państw członkowskich zadecydowało o opuszczeniu struktur Unii Europejskiej, a sama idea istnienia związku gospodarczo-politycznego zaczęła być podważana, Polskie wyniki handlu zagranicznego pokazują, jak wielkie Read more
Przelewy elixir

Kiedy​​ dojdzie​​ przelew? ​​Dowiedz ​​się​​ jak​​ długo​​ musisz​​ czekać​​ na​​ pieniądze!

Jest sobotni wieczór. Nagle przypominasz sobie o niezapłaconej racie kredytu. Szybko wykonujesz przelew online ale pod koniec dopadają Cię wątpliwości. Kiedy pieniądze wpłyną na konto adresata? Jaka będzie data księgowania? Read more

Poranny komentarz walutowy 22.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Ostatni tydzień lutego rozpoczął się od umocnienia złotego wobec euro i franka szwajcarskiego. Główna para walutowa szykuje się do trwalszej zmiany kierunku notowań. W najbliższych dniach otrzymamy dużą dawkę ważnych danych makroekonomicznych.

Początek tygodnia główna para walutowa rozpoczyna od spadku do poziomu 1,1080. Prawdopodobnie do czasu kolejnego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego kurs może się wahać w przedziale 1,1060-1,1250. Dane o inflacji z USA zaskoczyły rynek, jednak nie miało to zbyt wielkiego przełożenia na umocnienie USD. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł dziś rano 1,10 USD.

Złoty rozpoczął poniedziałek od umocnienia na parze z euro. Silne zejście poniżej 4,36 może oznaczać trwałą aprecjację naszej waluty. W tym tygodniu będzie to jednak zależne od czynników zewnętrznych. Kurs dolara zaczął dzień od wzrostu do poziomu 3,94. Para USD/PLN w najbliższym czasie może wahać się w przedziale 3,92-3,97. Silna zmienność może być spowodowana licznymi publikacjami makro zaplanowanymi na ten tydzień. Frank szwajcarski po nocnym wzroście do wartości 3,98 nad ranem znajdował się już poniżej 3,96.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wstępny indeks PMI dla przemysłu – Strefa Euro
 • Wstępny indeks PMI dla usług – Strefa Euro
 • Wstępny indeks PMI dla przemysłu – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

22.02.2016 10:08
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000