KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy dzisiejsza decyzja Fedu podgrzeje wojnę walutową? Wymiana chińsko-amerykańskich ciosów.

Wojna walutowa to ciekawe narzędzie do rozwiązywania problemów w stosunkach bilateralnych, jednak nie do końca lubiany i tolerowany w świecie finansowym. Czy zmiany w polityce monetarnej USA mogą doprowadzić do ... Czytaj całość

Czy warto kupić dolary?

Czy warto kupić dolary? Te pytania zadaje sobie nie jedna osoba, która chce zainwestować swoje oszczędności w walutę obcą i nie chce na tej inwestycji stracić. Jaka jest więc sytuacja ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 22.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Ostatni tydzień lutego rozpoczął się od umocnienia złotego wobec euro i franka szwajcarskiego. Główna para walutowa szykuje się do trwalszej zmiany kierunku notowań. W najbliższych dniach otrzymamy dużą dawkę ważnych danych makroekonomicznych.

Początek tygodnia główna para walutowa rozpoczyna od spadku do poziomu 1,1080. Prawdopodobnie do czasu kolejnego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego kurs może się wahać w przedziale 1,1060-1,1250. Dane o inflacji z USA zaskoczyły rynek, jednak nie miało to zbyt wielkiego przełożenia na umocnienie USD. Średni kurs wspólnej waluty wyniósł dziś rano 1,10 USD.

Złoty rozpoczął poniedziałek od umocnienia na parze z euro. Silne zejście poniżej 4,36 może oznaczać trwałą aprecjację naszej waluty. W tym tygodniu będzie to jednak zależne od czynników zewnętrznych. Kurs dolara zaczął dzień od wzrostu do poziomu 3,94. Para USD/PLN w najbliższym czasie może wahać się w przedziale 3,92-3,97. Silna zmienność może być spowodowana licznymi publikacjami makro zaplanowanymi na ten tydzień. Frank szwajcarski po nocnym wzroście do wartości 3,98 nad ranem znajdował się już poniżej 3,96.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wstępny indeks PMI dla przemysłu – Strefa Euro
 • Wstępny indeks PMI dla usług – Strefa Euro
 • Wstępny indeks PMI dla przemysłu – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

22.02.2016 10:08
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000