KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Dlaczego kantor internetowy ma niższe kursy niż stacjonarny?

Dlaczego kantor internetowy ma niższe kursy niż stacjonarny?

Kantory internetowe istnieją już od kilku lat i dla wielu posiadaczy kredytów walutowych okazały się strzałem w dziesiątkę, umożliwiającym zaoszczędzenie bardzo dużych sum. Z kantorów internetowych korzystają również przedsiębiorcy, podobnie ... Czytaj całość

Tanie wakacje z dziećmi. Plan działania

Okres wakacji to czas zabawy i beztroski - ale nie dla rodziców. Kilka rodzinnych dni w nadmorskim kurorcie często okupione zostaje nadgodzinami pracy, zmartwieniami i nerwami, bo wakacje kosztują. I ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 26.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Cała uwaga uczestników rynku walutowego będzie dziś zwrócona w stronę Szanghaju, gdzie rozpocznie się Szczyt G20. Wezmą w nim udział przedstawiciele głównych światowych banków centralnych oraz ministrowie finansów z 20 państw.

Wczorajsze dane makro z amerykańskiej gospodarki były bardzo dobre, ale dolara umocniły jedynie krótkotrwale. EUR/USD początek dzisiejszej sesji rozpoczęło od wzrostu. Oprócz kolejnych wskaźników dla inwestorów bardzo ważny będzie dzisiejszy szczyt G20. To spotkanie ministrów finansów oraz przedstawicieli banków centralnych z dwudziestu największych gospodarek, będzie miało znaczący wpływ na dzisiejsze notowania walut. Średni kurs euro w piątek rano wyniósł 1,10 USD.

Złoty ostatnią sesję w tym tygodniu rozpoczął od silniejszych ruchów na parze z euro i dolarem. Pomimo negatywnych nastrojów na rynkach utrzymuje przewagę wobec głównych walut. PLN widać, że korzysta również z chwilowego spokoju na naszej scenie politycznej. Umocnienie złotego możliwe, że utrzyma się jeszcze przez najbliższych kilka dni. Przewidywany zakres wahań na parze z euro to 4,39-4,35. Najbardziej niestabilna wydaje się sytuacja na parze CHF/PLN. W ostatnich kilku dniach kurs CHF zahaczył zarówno dołek 3,94, jak i szczyt 4,02. Tak duża rozpiętość pokazuje, jak niestabilna jest szwajcarska waluta. Dziś o poranku euro średnio było wyceniane na 4,34 PLN, dolar na 3,93 PLN, natomiast frank na 3,97 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Szczyt G20 – Szanghaj
 • Koniunktura gospodarcza – Strefa Euro
 • Inflacja konsumencka – Niemcy
 • Dochody wydatki Amerykanów – USA
 • PKB – USA
 • Indeks Uniwersytetu Michigan – USA
 • Wystąpienie publiczne członka zarządu EBC Petera Praeta.

cele informacyjne komentarz walutowy

26.02.2016 09:58
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000