KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog-przelew-w-weekend jak zrobić przelew w weekend? Ekantor.pl

Przelew w weekend – co zrobić by szybko dotarł?

Dla wielu z nas weekend to nie tylko odpoczynek, ale również czas na uregulowanie spraw - również tych finansowych. Dla banków definicja weekendu kończy się jednak na pierwszej części, co Read more
Funt - waluta o długiej i ciekawej historii

Funt – waluta o długiej i ciekawej historii

Od kilku lat funty rodzą emocje i pobudzają fantazję wielu obywateli naszego kraju. Z chwilą otworzenia się rynków pracy na wyspach, do Wielkiej Brytanii wyjechało tysiące Polaków, liczących na znaczącą Read more

Poranny komentarz walutowy 26.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Cała uwaga uczestników rynku walutowego będzie dziś zwrócona w stronę Szanghaju, gdzie rozpocznie się Szczyt G20. Wezmą w nim udział przedstawiciele głównych światowych banków centralnych oraz ministrowie finansów z 20 państw.

Wczorajsze dane makro z amerykańskiej gospodarki były bardzo dobre, ale dolara umocniły jedynie krótkotrwale. EUR/USD początek dzisiejszej sesji rozpoczęło od wzrostu. Oprócz kolejnych wskaźników dla inwestorów bardzo ważny będzie dzisiejszy szczyt G20. To spotkanie ministrów finansów oraz przedstawicieli banków centralnych z dwudziestu największych gospodarek, będzie miało znaczący wpływ na dzisiejsze notowania walut. Średni kurs euro w piątek rano wyniósł 1,10 USD.

Złoty ostatnią sesję w tym tygodniu rozpoczął od silniejszych ruchów na parze z euro i dolarem. Pomimo negatywnych nastrojów na rynkach utrzymuje przewagę wobec głównych walut. PLN widać, że korzysta również z chwilowego spokoju na naszej scenie politycznej. Umocnienie złotego możliwe, że utrzyma się jeszcze przez najbliższych kilka dni. Przewidywany zakres wahań na parze z euro to 4,39-4,35. Najbardziej niestabilna wydaje się sytuacja na parze CHF/PLN. W ostatnich kilku dniach kurs CHF zahaczył zarówno dołek 3,94, jak i szczyt 4,02. Tak duża rozpiętość pokazuje, jak niestabilna jest szwajcarska waluta. Dziś o poranku euro średnio było wyceniane na 4,34 PLN, dolar na 3,93 PLN, natomiast frank na 3,97 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Szczyt G20 – Szanghaj
 • Koniunktura gospodarcza – Strefa Euro
 • Inflacja konsumencka – Niemcy
 • Dochody wydatki Amerykanów – USA
 • PKB – USA
 • Indeks Uniwersytetu Michigan – USA
 • Wystąpienie publiczne członka zarządu EBC Petera Praeta.

cele informacyjne komentarz walutowy

26.02.2016 09:58
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000