KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Włoskie referendum

Włoskie referendum: tykająca bomba Europy

4 grudnia Włosi ruszą zagłosować w sprawie reformy rodzimego systemu parlamentarnego. Mimo, że referendum nie sprawia wrażenia, by mogło wpłynąć na dalsze losy Europy to w rzeczywistości zasięg Read more

Berlin, Niemcy, zwiedzanie, podróż, Ekantor.pl

Berlin jakiego nie znasz. Alternatywne zwiedzanie stolicy Niemiec

Jeżeli masz dość tłumów pod Bramą Brandenburską a kawa na wieży telewizyjnej nie smakuje jak kiedyś - oto przewodnik dla Ciebie. Odkryj Berlin jakiego nie znasz.   Ktoś kto uważa, Read more

Poranny komentarz walutowy 26.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Złoty po wczorajszym osłabieniu dzisiejszą sesję rozpoczął od lekkiego umocnienia. Główna para walutowa stabilizuje się w oczekiwaniu na dzisiejsze dane makro i środową decyzję Fedu.

Euro po wczorajszym niewielkim umocnieniu dziś rano zaczęło się stabilizować. Wczorajsze dane dotyczące sprzedaży nowych domów w USA okazały się gorsze od oczekiwań. Dziś poznamy wstępne dane dotyczące zamówień na dobra trwałego użytku oraz indeks PMI dla usług. Inwestorzy nie spodziewają się, aby miały one wpływ na środową decyzję Fedu – nawet jeśli byłyby dużo lepsze od prognozowanych. Uczestnicy rynku zwrócą również uwagę na wieczorny raport dotyczący zmiany zapasów ropy wg API. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 1,12 USD.

Dlaczego złoty tak traci na wartości? Ciężko jednoznacznie powiedzieć. Z jednej strony przyczyny możemy szukać w zbliżającej się publikacji raportu agencji ratingowej Moody’s, z drugiej w zamieszaniu wokół ustawy frankowej, a z trzecie może to być po prostu zbieg decyzji inwestorów, którzy pod wpływem spekulacji i innych czynników postanowili akurat teraz zrealizować swoje zyski. Złoty z dnia na dzień słabnie. Kurs euro przebił wczoraj poziom 4,41 a dziś rozpoczął dzień od wartości 4,40. Podobnie sytuacja wygląda na parze z dolarem, który znajduje się ponad poziomem 3,90 oraz na parze z frankiem – po wczorajszej zwyżce do 4,02 wtorek rozpoczęliśmy od spadku do 4,00. Najwięcej emocji budzi kurs funta brytyjskiego, który systematycznie rośnie – w poniedziałek podrożał o ponad 10 gr.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Decyzja ws. stóp procentowych – Węgry
 • Zamówienia na dobra trwałego użytku – USA
 • Indeks PMI dla usług – USA
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa wg API – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

26.04.2016 10:02
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000