KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Jarosław Kaczyński

Ostre słowa w Sejmie. Będą konsekwencje?

Emocje wokół ustawy o Sądach Najwyższych sięgają zenitu. Świadczą o tym zarówno tłumy demonstrantów, jak i ostatnie wydarzenia w Sejmie. "Nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, zniszczyliście ... Czytaj całość
Autostopem w świat, Meksyk - Kuba

W świat z Ekantor.pl #2: Autostopem na Kubie i w Meksyku

Mateusz Koszela podróżnik i autor bloga Autostopem w świat sportu, po miesiącu spędzonym w Ameryce Łacińskiej przysyła nam pierwszą relację ze swojej wizyty na Kubie i w Meksyku. Podpowiada, czego ... Czytaj całość

Poranny komentarz walutowy 28.01.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od umocnienia złotego wobec większości walut. Dolar po wczorajszej decyzji Fedu wrócił na dotychczasowy poziom.

Czwartek rozpoczynamy od umocnienia dolara. Wczorajsza decyzja Fedu była zgodna z oczekiwaniami rynku. Bank centralny Stanów Zjednoczonych postanowił stopy procentowe pozostawić na dotychczasowym poziomie. Komunikat po dwudniowym posiedzeniu miał bardzo łagodny charakter. Jeden z ciekawszych fragmentów mówił o tym, że sytuacja na rynku surowców wpływa na proces wzrostu inflacji, a sytuacja w globalnej gospodarce i na rynku finansowym jest ściśle monitorowana. Kurs EUR/USD po tych informacjach wystrzelił w górę z poziomu 1,0860 do 1,0910. Sesja jednak zakończyła się na pograniczu tych dwóch wartości. Dziś znajdujemy się w tym samym miejscu, w którym byliśmy przed ogłoszeniem decyzji Rezerwy Federalnej. Średni kurs euro o poranku wyniósł 1,08 USD.

Kurs EUR/PLN dziś rano postanowił wyjść z pasma umocnienia utrzymującego się podczas całej wczorajszej sesji. Czwartkowe notowania rozpoczynamy od umocnienia złotego do wartości 4,46. Polska waluta również na parach CHF/PLN i USD/PLN nieco zyskała. W okolicy godziny 8 nastąpił mocniejszy spadek na tych parach, dzięki czemu za dolara płaciliśmy średnio 4,10 PLN a za franka szwajcarskiego 4,03 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wstępny wynik PKB – Wielka Brytania
 • Koniunktura gospodarcza – Strefa Euro
 • Sprzedaż detaliczna – Wielka Brytania
 • Wstępna inflacja konsumencka – Niemcy
 • Wstępne dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku – USA
 • Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

28.01.2016 09:14
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , ,

 • Basher_PL

  Pani Anielo, czy może Pani wytłumaczyć dzisiejsze umocnienie złotego około godziny 8? Teoretycznie w tym czasie dostaliśmy ostrzeżenie od agencji ratingowej Fitch a tutaj taka niespodzianka?

 • Aniela Agopsowicz

  Złoty w ostatnim czasie w bardzo zróżnicowany sposób reaguje zarówno na złe jak i dobre informacje dla naszego kraju. Dlatego ciężko powiedzieć, czy to właśnie ta informacja spowodowała ruch na parach walutowych. Patrząc na to, że jest to raczej negatywna pogłoska bardziej bym się spodziewała osłabienia PLN a nie – jak to było dziś rano – umocnienia. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000