KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wymiana walut online

Ten pierwszy raz online – jak wymieniać waluty przez internet?

Mówi się, że zrobienie pierwszego kroku jest najtrudniejsze, ale równocześnie może otworzyć nas na zupełnie nowe możliwości. Dlaczego więc nie spróbować, zwłaszcza gdy nie wiąże się to z żadnymi, niechcianymi Read more
intrastat, firmy, przedsiębiorca, Ekantor.pl

Intrastat – co to jest, jak działa i co oznacza dla przedsiębiorców?

Od kiedy handel wewnątrz Wspólnoty został przepisami zbliżony do obrotu krajowego, instytucje statystyczne przestały mieć możliwość zbierania danych o przepływie towarów. Aby tę lukę wypełnić stworzono Intrastat - narzędzie monitorujące Read more

Poranny komentarz walutowy 31.05.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dziś w kalendarium mamy zaplanowane publikacje dynamiki PKB oraz inflacji CPI dla Polski, które mogą wpłynąć na notowania naszej waluty. Inwestorzy zwrócą również uwagę na szacunkowe dane dotyczące inflacji HICP ze Strefy Euro.

Wtorkowa sesja będzie należała do zdecydowanie ciekawszych niż wczorajsza. Na rynek powróciły Stany Zjednoczone oraz Wielka Brytania, które miały dzień wolny. Na kurs euro zapewne wpłynie publikacja szacunkowych danych dotyczących inflacji ze Strefy Euro oraz popołudniowe dane z USA. Inwestorzy głównie zwrócą uwagę na indeks zaufania konsumentów. Kurs EUR/USD rozpoczął sesję od lekkiego spadku, jednak cały czas pozostaje w obrębie poziomu 1,11.

Wtorek to ważny dzień dla złotego. Poznamy dziś finalną dynamikę PKB oraz wstępne dane dotyczące inflacji za maj. Para EUR/PLN rozpoczęła dzień od lekkich wahań niewychodzących poza 4,38. Dolar nie próżnuje i od początku sesji umacnia się wobec złotego. Średni kurs amerykańskiej waluty dziś rano wyniósł 3,94. Frank szwajcarski utrzymuje się w przedziale 3,96-3,97. Początek wtorkowej sesji najciekawiej wyglądał na parze GBP/PLN. Jak tylko otwarto rynek kurs funta automatycznie zaczął zwyżkować. Średnia wartość funta szterlinga dziś rano wyniosła 5,78 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Sprzedaż detaliczna – Niemcy
 • PKB – Polska
 • Stopa bezrobocia – Strefa Euro
 • Inflacja HICP – Strefa Euro
 • PKB – Włochy
 • Inflacja CPI – Polska
 • Dochody i wydatki Amerykanów – USA
 • Indeks Chicago PMI – USA
 • Indeks zaufania konsumentów – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

31.05.2016 09:01
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000