KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Elżbieta Rafalska

Jest stanowisko Rady UE w sprawie pracowników delegowanych. Polska przeciwna

Polska nie poparła stanowiska Rady Unii Europejskiej, dotyczącego pracowników delegowanych. Przyczyną jest brak kompromisu w kwestiach związanych z firmami transportowymi. Przeciwko opowiedziały się również Węgry, Litwa oraz Łotwa.   Kwestia Read more
Imigranci zarobkowi

Polskę zaleje fala emigrantów zarobkowych…z Indii?

Sytuacja na polskim rynku pracy prezentuje się budująco, jednak… nie dla pracodawców. Problem z pozyskaniem pracowników przekłada się na wzrost płac. Z danych zaprezentowanych przez GUS wynika, że średnie wynagrodzenie Read more

Poranny komentarz walutowy 4.02.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Czwartek rozpoczynamy od silnego wzrostu na głównej parze walutowej oraz spadku na rynku surowców. Złoty umocnił się wobec dolara i franka szwajcarskiego. 

Wczorajsze silne osłabienia dolara dopiero dziś nad ranem powoli zaczęło hamować do poziomu 1,10. Amerykański raport ISM wykazał dużo słabszy wzrost aktywności sektora usługowego niż się tego spodziewano. Było to bezpośrednią przyczyną osłabienia USD. Niestety dziś w okolicy godziny 9:00 nastąpił kolejny skok powyżej 1,1120. Prawdopodobnie miał on związek z wystąpieniem publicznym szefa EBC Mario Draghiego, który zapowiedział dalsze obniżki stóp procentowych. Najbliższej możemy spodziewać się już w marcu. Średni kurs euro wyniósł w godzinach porannych 1,11 USD.

Notowania na parach złotowych rozpoczęliśmy dziś od silnych wahań i spadków. Na parze z dolarem sytuacja jest dość jasna, kontynuujemy umocnienie złotego. Zbliżyliśmy się już do poziomu 3,95. Po wczorajszym spowolnieniu spadków na CHF/PLN czwartek zaczął się od umocnienia naszej waluty. Obecnie kurs CHF porusza się w przedziale 3,93-3,94. Największy opór stawia wspólna waluta. Dzisiejszą sesję para EUR/PLN rozpoczęła trochę wyżej niż wczorajszą, ale być może to tylko chwilowa korekta, która dziś przez inwestorów zostanie przełamana. Średni kurs euro wyniósł dziś rano 4,40 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Decyzja w sprawie stóp procentowych – Wielka Brytania
 • Kwartalny raport o inflacji – Wielka Brytania
 • Liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych – USA
 • Finalne dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku – USA
 • Zamówienia w przemyśle – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

04.02.2016 10:39
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000