KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Rynek nieruchomości w Europie daje ogromne pole do popisu dla śmiałych inwestorów. Wiąże się to oczywiście z pewnym ryzykiem oraz wymaga znajomości regionu, ale może przynieść spore zyski. Sprawdźmy gdzie Read more
Pary walutowe

Czym są pary walutowe?

Mówi się, że towar jest wart tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. Tak samo jest z walutami, jednak ich cena określana poprzez… inną walutę.   Taką relację Read more

Poranny komentarz walutowy 7.04.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Protokół z ostatniego posiedzenia amerykańskiego banku centralnego nie wywołał żadnych większych zmian na głównej parze walutowej. Dziś uczestników rynku czeka publikacja raportu z marcowego posiedzenia EBC, który może spowodować lekkie wahania na parach walutowych związanych z euro.

Protokół Fedu w zasadzie nie wywołał wielkich zmian na głównej parze walutowej. Kurs euro przed publikacją umocnił się do poziomu 1,14. Po poznaniu jego zawartości dolar nieznacznie się umocnił. Inwestorzy otrzymali potwierdzenie swoich przypuszczeń. Decyzja banku o braku zmian w wysokości stóp procentowych była podjęta głównie na podstawie danych makro i opowiedziało się za nią większość decydentów. Dzisiejsza sesja zapowiada się równie interesująco ze względu na liczne wystąpienia przedstawicieli banków centralnych Strefy Euro i USA, m.in. Mario Draghi i Janet Yellen.

Podjęta przez Radę Polityki Pieniężnej decyzja o pozostawieniu stóp procentowych na dotychczasowym poziomie była zgodna z oczekiwaniami rynku. Dopóki deflacja będzie się utrzymywać, decydenci raczej nie będą skłonni do wprowadzania zmian w polityce monetarnej. Złoty dziś rano umocnił się wobec dolara, funta i franka. Silniejsze wahania na parze z euro były spowodowane przemówieniem członka zarządu EBC (Peter Praet). Podkreślił on w swojej wypowiedzi, że działania banku centralnego są dobre, ale jeśli będzie taka konieczność mogą zostać wprowadzone inne narzędzia. Kursy walut dziś rano kreowały się dziś rano następująco: jedno euro kosztowało 4,26 zł, dolar 3,72 zł, funt 5,25 zł, a frank szwajcarski 3,91 zł.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wystąpienie publiczne wiceszefa EBC (Vítor Constâncio) – Strefa Euro
 • Produkcja przemysłowa – Czechy
 • Produkcja przemysłowa – Hiszpania
 • Sprzedaż detaliczna – Czechy
 • Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Benoit Coeuré) – Strefa Euro
 • Publikacja protokołu z posiedzenia EBC – Strefa Euro
 • Wystąpienie publiczne szefa EBC Mario Draghiego – Strefa Euro
 • Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA
 • Wystąpienie publiczne prezes Fed Janet Yellen – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

07.04.2016 09:16
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000