KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

niestabilne waluty: jeny i złotówki

Kapryśne waluty

Zaciągając kredyt w obcej walucie mamy nadzieję na korzystniejsze, czyli bardziej opłacalne spłacanie rat, niż w przypadku spłacania go w walucie rodzimej. Jednak istnieje szereg walut kapryśnych, których kurs często Read more

Czy warto kupić dolary?

Czy warto kupić dolary? Te pytania zadaje sobie nie jedna osoba, która chce zainwestować swoje oszczędności w walutę obcą i nie chce na tej inwestycji stracić. Jaka jest więc sytuacja Read more

Poranny komentarz walutowy 7.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Poniedziałkowe przemówienie prezes Fedu, choć potwierdziło obawy inwestorów o odsunięciu terminu podwyżki stóp procentowych, to nie wpłynęło na notowania głównej pary walutowej. Złoty natomiast utrzymuje swoją przewagę wobec większości walut.

Wczorajsze przemówienie prezes Fedu Janet Yellen potwierdziło obawy inwestorów. Podwyżka stóp procentowych nastąpi wówczas, gdy będą odpowiednie do tego warunki. Podkreśliła również, że dane z rynku pracy mocno rozczarowały i są niepokojące. Jednak wpływ na wyznaczenie terminu dokonania zmian w polityce monetarnej mają również czynniki globalne, na które również Fed zwraca uwagę. Kurs EUR/USD nie zareagował na te informacje i dzisiejszą sesję stabilnie rozpoczął na poziomie 1,13. Oprócz dzisiejszego finalnego odczytu dynamiki PKB dla Strefy Euro warto zwrócić jeszcze uwagę na wieczorną zmianę zapasów paliwa wg API.

Złoty po wczorajszym silnym umocnieniu wobec euro dzisiejszą sesję rozpoczął od osłabienia z poziomu 4,34 do 4,35. Również silną zwyżką rozpoczęła notowania para GBP/PLN. Funt podskoczył z 5,53 do 5,58. Nerwowe reakcje brytyjskiej waluty niestety będą w najbliższym czasie standardem. Pozostałe waluty, czyli dolar i frank wtorkową sesję rozpoczęły od lekkich, ale stabilnych wahań. Średnia wartość CHF wyniosła 3,94 PLN, natomiast USD 3,83 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • PKB – Węgry
 • Produkcja przemysłowa – Czechy
 • Produkcja przemysłowa – Węgry
 • Indeks cen nieruchomości – Wielka Brytania
 • PKB – Strefa Euro
 • Tygodniowa zmiana zapasów paliwa wg API – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

07.06.2016 09:25
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000