KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Przelewy zagraniczne SEPA i SWIFT_ który lepszy

Przelewy zagraniczne SEPA i SWIFT – który lepszy?

Robisz przelew zagraniczny i nagle stajesz przed dylematem: SEPA czy SWIFT? Co kryje się pod tymi, brzmiącymi jak zaklęcia, nazwami? I czym się od siebie różnią? Oba terminy to skróty Read more

O monetach słów kilka

Numizmatyka jest bardzo ciekawą dziedziną, zwłaszcza, gdy chodzi o historię monet. Każdy kraj ma swoje własne monety zwane bilonem - dostępne podczas wymiany walut. Pierwsze monety Read more

Poranny komentarz walutowy 8.03.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Dzisiejsze notowania na rynku walutowym rozpoczęliśmy od silniejszych wahań kursów walut. Spora dawka danych makro może przyczynić się dziś do dużej zmienności notowań. Warto zastanowić się nad wymianą walut podczas dzisiejszej sesji. Wielu inwestorów może na tym skorzystać.

Wtorkowy poranek na rynku walutowym zaczęliśmy od sporej ilości danych makroekonomicznych. Wielu inwestorów zmartwił chiński bilans handlu zagranicznego, wg którego zarówno eksport, jak i import spadł bardziej niż się spodziewano. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że w lutym ten kraj przez tydzień był wyłączony z handlu – obchodzono Chiński Nowy Rok. Również pozytywnym zaskoczeniem – wspierającym euro – były dane dotyczące niemieckiej produkcji przemysłowej. Poranny średni kurs euro wyniósł 1,10 USD.

Złoty dzień rozpoczął od osłabienia, zwłaszcza na parze CHF/PLN. Frank szwajcarski otrzymał bardzo dobre dane dotyczące inflacji, która w lutym osiągnęła wynik dodatni, a r/r deflacja zmniejszyła się do 0,8%. To bardzo dobry znak dla tamtejszej gospodarki. Kurs franka dzięki temu podskoczył do poziomu 3,96. Sytuacja na parze z euro i dolarem wygląda do siebie bardzo podobnie, kurs zarówno jednej, jak i drugiej waluty mocno się waha, ale niestety z tendencją wzrostową na niekorzyść złotego. Średni kurs USD wyniósł dziś rano 3,93 PLN, natomiast kurs EUR 4,33 PLN.

Ważne wydarzenia gospodarcze, na które warto zwrócić jeszcze dziś uwagę:

 • Wystąpienie publiczne szefa BoE (Mark Carney) – Wielka Brytania
 • Rewizja PKB – Strefa Euro
 • Tygodniowy zapas paliw – USA.

cele informacyjne komentarz walutowy

08.03.2016 10:28
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000