KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Czy Brexit zdominuje rynek finansowy w czerwcu?

Czy Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej? Czy Rezerwa Federalna dokona kolejnej podwyżki stóp procentowych? Czy zostanie osiągnięte porozumienie w kwestii produkcji ropy naftowej na świecie? Odpowiedź na te trzy Read more
Jerome Powell Ekantor.pl szef FED nowy szef rezerwy federalnej

Jerome Powell – kim jest szef Rezerwy Federalnej?

Lubią go zarówno Republikanie jak i Demokraci. Cieszy się zaufaniem prezydenta, całe życie sumiennie przepracował w finansach a do tego działa charytatywnie. Nowy szef Fed wygląda jak kandydat idealny.   Read more

Przedterminowe wybory w Wielkiej Brytanii (komentarz walutowy 18.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wydarzeniem dnia było wystąpienie premier Wielkiej Brytanii – Theresy May. Rynek walutowy został przebudzony informacją o przedterminowych wyborach w tym kraju, które miałyby się odbyć już 8. czerwca bieżącego roku.

 

Francuskie wybory coraz bliżej

Poświąteczny kalendarz danych makroekonomicznych dostarcza przede wszystkim informacji ze Stanów Zjednoczonych. Choć w nadchodzących dniach Europa zapozna się z kilkoma kluczowymi danymi, to inwestorzy mogą zachować pewną ostrożność przed zbliżającymi się wyborami we Francji. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Pusty kalendarz makro

Brak krajowych danych, jak i tych ze Strefy Euro sprawia, że pozycja polskiej waluty uzależniona jest przede wszystkim od nastrojów globalnych. Najbliższych publikacji z Europy należy spodziewać się jutro, kiedy to przedstawione zostaną dane o inflacji konsumenckiej i handlu zagranicznym. Rynek będzie miał również na uwadze wybory we Francji. Pierwsza tura zaplanowana jest na 23. kwietnia. Dziś średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,23.
EUR/PLN

EUR, PLN. euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane i polityka

Kurs USD/PLN powędrował dziś ku południa wykresu. Wczorajsze dane opublikowane w USA okazały się być rozczarowaniem, a dzisiejsze odczyty zaplanowane są dopiero na popołudnie. Uwagę zwrócą dane dotyczące budownictwa i produkcji przemysłowej. Dla notowań dolara nie bez znaczenia są również ostatnie zmiany w polityce Donalda Trumpa. Dziś średnia wartość USD/PLN wyniosła  3,96.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Czekając na dane z kraju

Słabszy jest dziś również frank, jednak wydarzenia ogólnoświatowe nie sprzyjają ryzykownym walutom. Z krajowymi danymi złoty zapozna się dopiero w trakcie jutrzejszej sesji. Opublikowane zostaną informacje dotyczące sytuacji na krajowym rynku pracy. Interesująco prezentuje się również czwartkowy kalendarz. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,96 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Wcześniejsze wybory

Dziś funt odnotował gwałtowny spadek w reakcji na pogłoski o niewykluczonych przedterminowych wyborach w Wielkiej Brytanii, które ostatecznie potwierdziła Theresa May. Funt po jej wystąpieniu wymazał wcześniejszy spadek. Wybory miałyby się odbyć 8. czerwca. Dziś średnia wartość funta wyniosła 5,02 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

18.04.2017 14:26
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000