KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

7 problemów początkujacego przedsiębiorcy

Około 80 proc. nowych firm zamyka się w ciągu pierwszych trzech lat działalności. To nie podnosi na duchu osoby, która startuje z własnym biznesem. Jak znaleźć się w 20 procentach Read more
karta wielowalutowa, karta walutowa, konto walutowe

Karta wielowalutowa – jak działa, kiedy jest zbędna i na co trzeba uważać?

A może tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Ale dlaczego akurat w Bieszczady, a nie w Alpy, czy nieco niższe Góry Betyckie? Może dlatego, że rzucając wszystko chcemy kwestie Read more

Raport ADP rozczarował (komentarz walutowy 06.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W dzisiejszym kalendarzu makro nie brakuje publikacji, choć duża część z nich zaplanowana jest na popołudnie. Wtedy to bowiem prezentowane będą dane z USA. W Polsce natomiast wydarzeniem dnia jest wizyta Donalda Trumpa.

 

Euro w górę

W trakcie dzisiejszej sesji kurs EUR/PLN umocnił się. Zaplanowane na godziny popołudniowe dane ze Stanów Zjednoczonych mogą jednak wywołać wahania w obrębie głównej pary. Po stronie europejskiej uwagę przykuwał dziś protokół z posiedzenia EBC, choć ostatecznie nie wywołał on wielu emocji. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,13 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty słaby

Wczoraj wieczorem kurs EUR/PLN spadł do wartości 4,22. Dziś notowania tej pary zdołały umocnić się do 4,25. W kalendarzu makro dzień rozpoczął się od danych z Niemiec. Zamówienia w przemyśle nie sprostały jednak prognozom. Kluczowym wydarzeniem po stronie europejskiej był jednak protokół z ostatniego posiedzenia EBC, który nie zmienił znacząco nastawienia względem euro.  Dziś średnia wartość tej waluty wyniosła  4,24 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane będą ważne

Wczoraj w godzinach popołudniowych doszło do umocnienia złotego względem dolara, a to za sprawą bardziej “jastrzębich” sygnałów ze strony RPP oraz mieszanych nastrojów Fed. Dziś jednak USD odrabiał spadek, do czasu… Do czasu aż pojawił się raport ADP traktowany jako swego rodzaju zapowiedź piątkowych payrolls . Przyniósł on duże rozczarowanie i dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,72 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Straty odrabia frank

Mimo, że rynek nie spodziewa się zmiany polityki pieniężnej przez w bliższej perspektywie, to we wczorajszym komunikacie z posiedzenia RPP pojawiły się “jastrzębie” komunikaty. Pozwoliło to umocnić pozycję polskiej waluty. Dziś jednak frank powraca do silniejszej pozycji i średni kurs CHF/PLN osiąga wartość 3,86.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Emocje na koniec tygodnia

Funt po odnotowanym spadku, odzyskiwał siły. Do czasu, gdy na fali nastrojów globalnych doszło do jego ponownego osłabienia. Na dziś nie było zaplanowanych publikacji z Wielkiej Brytanii, jednak jutrzejsze wystąpienie Marka Carneya z BoE wzbudzić może wiele zainteresowania. Pojawia się również dane makro. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,82 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

06.07.2017 14:50
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000