KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wakacje z dzieckiem

10 miejsc w Europie na wakacje z dzieckiem. Gdzie jechać?

Wakacje z dzieckiem są sporym wyzwaniem dla rodziców. Problemy pojawiają się już na początku planowania. Gdzie jechać, aby zapewnić dzieciom rozrywkę, wypoczynek i moc niezapomnianych wrażeń?   Lipiec w tym ... Czytaj całość
Dla kogo konto walutowe

Jak wybrać najlepszą kartę walutową?

Coraz więcej osób posiada w banku funkcjonalne konto walutowe w euro, ale niewielu klientów wnioskuje o kartę walutową. Karta walutowa jest bardzo przydatna, gdy planuje się częste podróże zagraniczne lub ... Czytaj całość

Raport ADP rozczarował (komentarz walutowy 06.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W dzisiejszym kalendarzu makro nie brakuje publikacji, choć duża część z nich zaplanowana jest na popołudnie. Wtedy to bowiem prezentowane będą dane z USA. W Polsce natomiast wydarzeniem dnia jest wizyta Donalda Trumpa.

 

Euro w górę

W trakcie dzisiejszej sesji kurs EUR/PLN umocnił się. Zaplanowane na godziny popołudniowe dane ze Stanów Zjednoczonych mogą jednak wywołać wahania w obrębie głównej pary. Po stronie europejskiej uwagę przykuwał dziś protokół z posiedzenia EBC, choć ostatecznie nie wywołał on wielu emocji. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,13 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty słaby

Wczoraj wieczorem kurs EUR/PLN spadł do wartości 4,22. Dziś notowania tej pary zdołały umocnić się do 4,25. W kalendarzu makro dzień rozpoczął się od danych z Niemiec. Zamówienia w przemyśle nie sprostały jednak prognozom. Kluczowym wydarzeniem po stronie europejskiej był jednak protokół z ostatniego posiedzenia EBC, który nie zmienił znacząco nastawienia względem euro.  Dziś średnia wartość tej waluty wyniosła  4,24 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane będą ważne

Wczoraj w godzinach popołudniowych doszło do umocnienia złotego względem dolara, a to za sprawą bardziej “jastrzębich” sygnałów ze strony RPP oraz mieszanych nastrojów Fed. Dziś jednak USD odrabiał spadek, do czasu… Do czasu aż pojawił się raport ADP traktowany jako swego rodzaju zapowiedź piątkowych payrolls . Przyniósł on duże rozczarowanie i dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,72 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Straty odrabia frank

Mimo, że rynek nie spodziewa się zmiany polityki pieniężnej przez w bliższej perspektywie, to we wczorajszym komunikacie z posiedzenia RPP pojawiły się “jastrzębie” komunikaty. Pozwoliło to umocnić pozycję polskiej waluty. Dziś jednak frank powraca do silniejszej pozycji i średni kurs CHF/PLN osiąga wartość 3,86.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Emocje na koniec tygodnia

Funt po odnotowanym spadku, odzyskiwał siły. Do czasu, gdy na fali nastrojów globalnych doszło do jego ponownego osłabienia. Na dziś nie było zaplanowanych publikacji z Wielkiej Brytanii, jednak jutrzejsze wystąpienie Marka Carneya z BoE wzbudzić może wiele zainteresowania. Pojawia się również dane makro. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,82 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

06.07.2017 14:50
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000