KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

NBP - podstawowe zadania i funkcje

NBP – podstawowe zadania i funkcje

W wiadomościach i newsach o tematyce finansowej bardzo często przewija się termin NBP - warto zagłębić się w podstawy funkcjonowania tej ważnej instytucji. Historia NBP Początki działalności NBP - Narodowego ... Czytaj całość
Firma budowlana

Firmy budowlane – jak wejść na zagraniczny rynek i zacząć zarabiać w EURO

Sytuacja polskich firm budowlanych nie prezentuje się optymistycznie. Duża konkurencja, brak nowych inwestycji oraz niemożność odzyskania zaległości - to tylko część problemów, z którymi boryka się ten sektor. Wiele firm, ... Czytaj całość

Raport ADP zaskoczył (komentarz walutowy 05.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

RPP zgodnie z oczekiwaniami pozostawiła stopy procentowe na dotychczasowym poziomie. Rynek wciąż czeka na wieczorną publikację protokołu z ostatniego posiedzenia FOMC w międzyczasie zapoznając się z indeksami PMI dla usług oraz danymi napływającymi z USA.

 

Sygnały z Fed oraz ECB w centrum

W trakcie dzisiejszej sesji w Europie publikowane były indeksy PMI dla usług. Najwięcej uwagi inwestorów zaprzątały jednak oczekiwania na wiadomości z USA. Dużym zaskoczeniem okazał się raport ADP, który podsycił oczekiwania co do piątkowej publikacji o sytuacji na rynku pracy. Natomiast po stronie ECB rynek odnotował dziś wypowiedź Jensa Weidmanna, który stwierdził że bank mógłby się wycofać z programu QE na przestrzeni roku. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 1,06 USD.

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dane z Europy

Dzisiejsze dane ze Strefy Euro – choć nie spełniły oczekiwań – to uplasowały się na wyższym poziomie niż poprzednio. Indeks PMI dla usług wyniósł bowiem 56 przy prognozowanym 56,5. Rozczarowania nie było natomiast po stronie Niemiec. Mimo to w drugiej części dnia można było zaobserwować spadek wartość wspólnej waluty, który sprawił że średni kursu EUR/PLN wyniósł dziś 4,23.

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Mocna zapowiedź

Przed weekendem amerykańska waluta rozpoczęła aprecjację w parze ze złotym, jednak dziś na wykresie można było zaobserwować nagły spadek jego wartości. Po chwili dolar otrzymał wsparcie ze strony raportu ADP będącym swoistą zapowiedzią przed piątkowymi odczytami dotyczącymi sytuacji na rynku pracy. Dane znacznie przewyższyły oczekiwania sięgając wartości 263 tysiące. W dalszej części dnia pojawią się kolejne publikacje z tego kraju oraz przedstawione zostaną minutek FOMC. Dziś średnia wartość kursu USD/PLN wyniosła 3,96.

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Decyzja RPP

Dziś inwestorzy zapoznali się z decyzją Rady Polityki Pieniężnej, dotyczącej wysokości stóp procentowych. Zgodnie z przewidywaniami decydenci pozostawili je na dotychczasowym poziomie. Po południu przedstawiony zostanie jeszcze komunikat z posiedzenia, jednak rynek spodziewa się, że będzie on łagodny- ostatnie dane z kraju nie dają bowiem podstaw do bardziej jastrzębiej retoryki. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,95 PLN.

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Kondycja kraju w czasie Brexitu

Publikacje makroekonomiczne w czasie rozpoczętego 29. marca Brexitu są niezwykle ważne dla Wielkiej Brytanii. Dzisiejszy odczyt indeksu PMI dla strefy usług przewyższył rynkowe prognozy i wyniósł 55. Pozwoliło to podbić wycenę funta, który od piątku wypracowuje mocniejszą decyzję wobec złotego. Dziś średnia wartość GBP/PLN wyniosła 4,95.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

05.04.2017 15:03
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000