KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Emmanuel Macron

Emmanuel Macron – kim jest nowy prezydent Francji?

Do 23. kwietnia przedstawiany był przede wszystkim jako jeden z kontrkandydatów eurosceptycznej Marine Le Pen o centrowych poglądach i - wzbudzającym kontrowersje - życiu prywatnym. Jego dość niespodziewane zwycięstwo w ... Czytaj całość
Donald Trump, Hillary Clinton

Dolar w obliczu wyborów prezydenckich. Można spodziewać się wahań kursów

Jeżeli wśród analityków i inwestorów znajdowały się osoby uważające, że wpływ wyborów prezydenckich na rynek finansowy będzie nieznaczny, to wydarzenia z ubiegłego tygodnia najprawdopodobniej przyczyniły się do zrewidowania ... Czytaj całość

Rynek czeka na decyzje (komentarz walutowy 15.03.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dzisiejsza sesja upływa w atmosferze wyczekiwania. Wieczorem przedstawiona zostanie decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych, jednak dla rynku ważniejsze będą perspektywy polityki pieniężnej Fed w nadchodzących miesiącach. Uwagę skupiają dziś również wybory w Holandii.

 

Wieczorem decyzja

Dzisiejszy wykres walutowy prezentuje się relatywnie spokojnie. Euro zdołało, co prawda umocnić swoją pozycję, ale ruch ten nie był trwały. Dolar jednak może nie zyskać dziś paliwa do wzrostu, ponieważ inwestorzy już od kilku dni są przekonani, że dojdzie do zacieśnienia polityki pieniężnej. Większe znaczenie będą mieć perspektywy banku wobec tempa i ilości podwyżek w tym roku. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Wybory w Holandii

Euro w parze ze złotym jest dziś słabsze niż wczoraj. Wspólna waluta wyczekuje nie tylko na informacje zza oceanu, ale znaczenie będzie mieć również wynik wyborów parlamentarnych  w Holandii. Zwycięstwo eurosceptyka Geerta Wildersa mogłoby wywołać zamieszenie, przede wszystkim przebudziłoby niepokoje o UE. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 4,31 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Podwyżki stóp procentowych

Nim inwestorzy zapoznają się z decyzją FOMC – która przez rynek wydaje się być już przesądzona – opublikowanych zostało kilka danych z USA. Uwagę skupiały przede wszystkim odczyty dotyczące inflacji oraz sprzedaży detalicznej, które były zbliżone do wcześniejszych prognoz. Ich wydźwięk był zatem neutralny. Nie wpłynęły one bowiem na zmianę nastawienia, co do marcowego posiedzenia, ani też nie podsyciły apetytu wobec czerwcowej decyzji. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,06 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Inflacja bazowa w Polsce

Atmosfera wyczekiwania udzieliła się dziś w parze CHF/PLN,  gdzie nie było większych wahań. Na tle ważnych dla USA i Europy decyzji, publikowane były dziś krajowe dane. Uwagę skupiły przede wszystkim wskaźniki dotyczące inflacji bazowej. W lutym odczyt ten wzrósł do 0,3% przy prognozach 0,4%. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 4,02 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt mocniejszy

Pozycję w relacji z polską walutą udało się dziś umocnić funtowi, który w kulminacyjnym momencie odnotował wzrost wartości do 4,97 PLN. Zmienność na wykresie funta wynika przede wszystkim z mieszanych emocji związanych z Brexitem, a także nieoficjalnych informacji na temat przyszłej polityki monetarnej BoE. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,95 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

15.03.2017 15:53
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000