KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Jak bardzo Fed zaskoczy dziś rynki finansowe?

Amerykański bank centralny po raz kolejny stanie dziś przed bardzo trudną decyzją. Większość ekonomistów przewiduje, że podwyżki stóp procentowych nie będzie, nieliczny spodziewają się zaskakujących posunięć ze strony Fedu. Jedna Read more
warsztaty_kryptoksiegowosc_kryptowaluty_ekantor.pl

Zapraszamy na warsztaty „Krypto księgowość” | 15.02 Warszawa

Interesują Cię coraz popularniejsze, w ostatnim czasie, kryptowaluty? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę i poznać je z innej perspektywy? Przyjdź na warsztaty Krypto Księgowość - już w czwartek, 15 lutego w Read more

Spadek euro po ECB. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 23-27.10.2017


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

To był tydzień ECB i Mario Draghiego. Żadne inne wydarzenie nie przykuwało tak uwagi, jak czwartkowa konferencja, która odbyła się po posiedzeniu w sprawie stóp procentowych. Plany dotyczące QE osłabiły jednak euro, straciła również polska waluta.

 

Draghi osłabił euro

Czwartkowe wystąpienie Draghiego rzucało cień na pozostałe dni tygodnia. Stąd też reakcja rynku na publikowane dane była ograniczona. Tuż przed informacjami z ECB euro zaczęło zyskiwać na wartości. Ostatecznie słowa prezesa banku okazały się rozczarowujące dla wspólnej waluty. Limit QE został zmniejszony do 30 mld, jednak sam program trwać będzie co najmniej do września 2018. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,15 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dane na drugim planie

Kalendarz makroekonomiczny dla strefy euro nie prezentował się zbyt okazale. We wtorek zostały zaprezentowane mieszane dane PMI dla przemysłu oraz usług. Pierwszy wypadł powyżej prognoz, drugi – poniżej. Poza tym mieliśmy również informację na temat poprawiających się nastrojów wśród niemieckich przedsiębiorców. Jednak to czwartkowe wystąpienie Draghiego spowodowało osłabienie złotego. Dziś średni kurs EUR/PLN pokazał wartość 4,24.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Kto zostanie nowym szefem Fed?

Osłabienie złotego pod koniec tygodnia wyraźnie zaznaczyło się w parze z dolarem. Dla amerykańskiej waluty ważne pozostają również kwestie związane z Fed. Już niebawem Donald Trump powinien bowiem zaprezentować swoją decyzję dotyczącą tego, kto zostanie nowym przewodniczącym Rezerwy Federalnej. Rynek typuje dwa nazwiska. “jastrzębiego” Johna Taylora i “gołębiego” Jeromego Powella. Dziś uwagę przykuwała jeszcze dynamika PKB za III kwartał, która znacznie przewyższyła prognozy. Średnia wartość amerykańskiej waluty wyniosła dziś 3,66 USD.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Atmosfera ciąży złotemu

Od początku tygodnia frank szwajcarski delikatnie osuwał się w dół. W czwartek jednak doszło do umocnienia pozycji tej waluty. Przyczyną oczywiście była atmosfera rynkowa związana z ECB. W tym tygodniu nie zabrakło danych z kraju, jednak ich znaczenie było drugorzędne. Poznaliśmy m.in. stopę bezrobocia, która jak się okazało – wciąż spada. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,65 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane z Wielkiej Brytanii

Przez ostatnie dni funt zachowywał się spokojnie. Do mocniejszego wzrostu doszło w czwartek. Pojawiające się w tym tygodniu dane z brytyjskiej gospodarki, choć nieliczne, to były jednak ważne. Uwagę przykuwał silniejszy od prognozowanego wzrost dynamiki PKB za III kwartał. Rozczarowaniem natomiast okazały się dane na temat sprzedaży detalicznej. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,78 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

27.10.2017 15:16
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000