KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Aplikacje do finansów

10 najlepszych aplikacji do kontrolowania własnych finansów

Regularne opłaty, spontaniczne wydatki, niespodziewane koszty i wszędobylskie rachunki… Uporanie się z domowymi finansami nie jest proste. Dlatego coraz więcej osób sięga po aplikacje, które znacznie ułatwiają nad nimi kontrolę. Read more

Co robić w Neapolu? Tak zwiedzaliśmy stolicę Kampanii w 2 dni

Dwa dni w Neapolu można wykorzystać na, nomen omen, dwa sposoby: rzucić się żarłocznie na atrakcje turystyczne i od świtu do nocy biegać po ruinach; lub przeciwnie, nie robić nic Read more

Spadki na Wall Street, a zachowanie walut. Komentarz walutowy 06.02.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Tematem dnia w świecie finansów bezapelacyjnie jest spadek indeksów na Wall Street. Informacje z amerykańskiej giełdy przez rynek walutowy zostały jednak przyjęte ze spokojem. Kurs EUR/USD wczorajszym osłabieniu powraca dziś w okolice 1,24.

 

Wyprzedaż na Wall Street

Trudno dziś nie wspomnieć o sytuacji na Wall Street, gdzie doszło do wyprzedaży indeksów giełdowych. Spadki rozpoczęły się już przed weekendem, jednak kumulacja nastąpiła wczoraj wieczorem czasu polskiego. Znaczącą stratę odnotował indeks Dow Jones. Wyraźnie w dół zszedł również S&P500. Jak jednak sytuacja ta przełożyła się na rynek walutowy? W poniedziałkowy wieczór można było co prawda zaobserwować wzrost wartości dolara w głównej parze. Kurs EUR/USD pokazał wartość 1,23. Zatem bez paniki. W dodatku dziś sytuacja zaczyna się normować i notowania euro wracają pod poziom 1,24 USD. Spokojnie na chwilę obecną prezentuje się również sytuacja złotego.

 

Dane z Niemiec i USA

W kalendarzu makroekonomicznym wiele się nie dzieje. Zaprezentowane zostaną pojedyncze, ale mimo wszystko interesujące dane. O godzinie 08:00 opublikowane zostały odczyty dotyczące zamówień w niemieckim przemyśle (3,8% w ujęciu miesięcznym, przy prognozowanych 0,6%). W dalszej części dnia poznamy natomiast informacje na temat handlu zagranicznego USA.

 

Jutro decyzja RPP

Dziś rozpoczęło się kolejne posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej. Decyzja tradycyjnie powinna zostać zaprezentowana jutro około południa. Również tradycyjnie więcej zainteresowania wzbudzać będzie późniejsza konferencja. Zgodnie z ostatnim stanowiskiem Adama Glapińskiego stopy procentowe powinny pozostać w tym roku niezmienione. Rynek będzie szukał jednak “jastrzębich” sygnałów.

 

Sytuacja na rynku walutowym:

EUR/USD

EUR USD kurs walut Ekantor.pl

źródło: Bankier.pl

 

EUR/PLN

EUR PLN kursy walut Ekantor.pl

źródło: Bankier.pl

 

USD/PLN

USD PLN kursy walut Ekantor.pl

Źródło: Bankier.pl

 

CHF/PLN

CHF PLN kursy walut Ekantor.pl

źródło: Bankier.pl

 

GBP/PLN

GBP PLN kursy walut Ekantor.pl

źródło: Bankier.pl

 

Wydarzenia gospodarcze:

08:00 Zamówienia w przemyśle – Niemcy

10:00 Wystąpienie publiczne szefa Bundesbanku (Jens Weidmann) – Niemcy

14:30 Handel zagraniczny – USA

14:50 Wystąpienie szefa Fed z St. Louis (James Bullard) – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

06.02.2018 13:17
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000