KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

dźwignia finansowa

Jak działa dźwignia finansowa?

Umiejętne inwestowanie w surowce naturalne, giełdę czy przedsiębiorstwa jest trudne. Wiele osób albo zdaje się na fachowych doradców, albo w ogóle nie zabiera się za poważniejsze inwestycje niż założenie lokaty. Read more
Mario Draghi, prezes ECB, Europejski Bank Centralny, Ekantor.pl

Mario Draghi – kim naprawdę jest prezes ECB?

Uwikłany w skandale finansowe opiewające na miliardy euro, zachował stanowisko prezesa Europejskiego Banku Centralnego przez całą kadencję oraz obronił pozycję jednego z najbardziej wpływowych ludzi świata. Draghi to zdecydowanie nietuzinkowa Read more

Spokojny dzień ze słabszym złotym (komentarz walutowy 04.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Skromny kalendarz danych marko oraz brak aktywności po amerykańskiej stronie sprawiają, że dzisiejsza sesja przebiega spokojnie.  Złoty natomiast na dzień przed posiedzeniem RPP pozostaje osłabiony.

 

Świąteczny klimat

W Stanach Zjednoczonych obchodzone jest dziś Święto Niepodległości, a to oznacza brak aktywności amerykańskiego rynku. Powrócą oni dopiero jutro,a wraz z nimi pojawią się dane, których dziś brakuje. Brak większych emocji sprawia, że średni kurs EUR/USD pozycjonuje dziś wokół średniej wartości 1,13.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty słaby

Dzisiejsza sesja to kontynuacja osłabienej pozycji złotego. W kalendarzu zabrakło dziś interesujących publikacji. Więcej emocji mogą przynieść kolejne dni. Jutro między innymi decyzję w sprawie stóp procentowych podejmować będzie Rada Polityki Pieniężnej. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,24 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Przygotowania do wizyty prezydenta USA

Ostatni wzrost w parze USD/PLN utrzymuje się, choć dolar wciąż pozostaje relatywnie słaby. Jutro do Polski przyjedzie Donald Trump. Jest to wydarzenie ważne głównie z przyczyn politycznych. Dla rynku kluczowe będą natomiast dane makro zaplanowane na najbliższe dni. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,73 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Jutro decyzja RPP

Kalendarz krajowych danych pozostał dziś pusty. Jutro rynek zwróci uwagę na komunikat wydany przez RPP. Z kolei w piątek agencja Fitch poda ocenę ratingu. We wtorek pozycja złotego w parze z frankiem pozostała osłabiona i dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,87.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt trzyma pozycję

Pozycję utrzymał dziś również funt, choć i w Wielkiej Brytanii nie pojawiły się dziś żadne dane. Można się jednak spodziewać, że w najbliższym czasie będą one przyciągać uwagę inwestorów, w związku z możliwymi zmianami w polityce monetarnej BoE. Jutro rynek pozna indeks PMI dla usług, a w piątek m.in. wynik produkcji przemysłowej. Dziś średnia wartość 4,83 PLN.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

04.07.2017 14:41
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000