Spokojny dzień ze słabszym złotym (komentarz walutowy 04.07.2017)

Skromny kalendarz danych marko oraz brak aktywności po amerykańskiej stronie sprawiają, że dzisiejsza sesja przebiega spokojnie.  Złoty natomiast na dzień przed posiedzeniem RPP pozostaje osłabiony.

 

Świąteczny klimat

W Stanach Zjednoczonych obchodzone jest dziś Święto Niepodległości, a to oznacza brak aktywności amerykańskiego rynku. Powrócą oni dopiero jutro,a wraz z nimi pojawią się dane, których dziś brakuje. Brak większych emocji sprawia, że średni kurs EUR/USD pozycjonuje dziś wokół średniej wartości 1,13.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar
Źródło: bankier.pl

Złoty słaby

Dzisiejsza sesja to kontynuacja osłabienej pozycji złotego. W kalendarzu zabrakło dziś interesujących publikacji. Więcej emocji mogą przynieść kolejne dni. Jutro między innymi decyzję w sprawie stóp procentowych podejmować będzie Rada Polityki Pieniężnej. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,24 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty
Źródło: bankier.pl

Przygotowania do wizyty prezydenta USA

Ostatni wzrost w parze USD/PLN utrzymuje się, choć dolar wciąż pozostaje relatywnie słaby. Jutro do Polski przyjedzie Donald Trump. Jest to wydarzenie ważne głównie z przyczyn politycznych. Dla rynku kluczowe będą natomiast dane makro zaplanowane na najbliższe dni. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,73 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty
Źródło: bankier.pl

Jutro decyzja RPP

Kalendarz krajowych danych pozostał dziś pusty. Jutro rynek zwróci uwagę na komunikat wydany przez RPP. Z kolei w piątek agencja Fitch poda ocenę ratingu. We wtorek pozycja złotego w parze z frankiem pozostała osłabiona i dziś średni kurs CHF/PLN wyniósł 3,87.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty
Źródło: bankier.pl

Funt trzyma pozycję

Pozycję utrzymał dziś również funt, choć i w Wielkiej Brytanii nie pojawiły się dziś żadne dane. Można się jednak spodziewać, że w najbliższym czasie będą one przyciągać uwagę inwestorów, w związku z możliwymi zmianami w polityce monetarnej BoE. Jutro rynek pozna indeks PMI dla usług, a w piątek m.in. wynik produkcji przemysłowej. Dziś średnia wartość 4,83 PLN.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty
Źródło: bankier.pl
04.07.2017
Katarzyna Orawczak