To musisz wiedzieć. Wystąpienie Janet Yellen. 3 fakty walutowe

Na początku tygodnia na rynku dominowały głównie emocje polityczne. Wtorkowy kalendarz przyniesie natomiast informacje z USA. Wieczorem uwaga rynku skierowana będzie na wystąpienie prezes Fed, Janet Yellen.

 

Pomiędzy Koreą Północną  a USA atmosfera gęstnieje

Wymiana zdań pomiędzy Donaldem Trumpem, a Koreą Północną zaostrza się. Minister spraw zagranicznych tego kraju zaznaczył wczoraj, że słowa prezydenta USA są równoznaczne z deklaracją wojny. Mimo napięcia EUR/USD wędruje na południe, co ma związek z pogorszeniem nastrojów wokół wspólnej waluty.

 

Wystąpienie Janet Yellen

W dzisiejszym kalendarzu danych przede wszystkim uwagę przywiązywać się będzie do informacji z USA. Nie tylko do danych makro, ale również wystąpień członków Fed. Wypowie się m.in. szefowa Rezerwy Federalnej – Janet Yellen.

 

Dane z Polski na koniec tygodnia

Pod wpływem wydarzeń na szerokim rynku pozostać może w najbliższym czasie złoty. Tym bardziej, że krajowe dane pojawiać się będą dopiero pod koniec tygodnia. Wczorajsze wystąpienia Andrzeja Dudy zostały odebrane przez rynek mieszanie. Ważniejsze od składanych propozycji będą zmiany wprowadzone w polskim wymiarze sprawiedliwości i to w jaki sposób odniesie się do nich KE.

 

Wydarzenia gospodarcze:

14:00 Wystąpienie publiczne członka zarządu ECB (Peter Praet)- Strefa Euro
15:30 Wystąpienie szefa Fed z Cleveland (Loretta Mester)- USA
16:00 Sprzedaż nowych domów- USA
16:00 Indeks zaufania konsumentów – Conference Board – USA
16:30 Wystąpienie publiczne członka zarządu Fed (Lael Brainard) – USA
18:30 Wystąpienie szefa Fed z Atlanty (Raphael Bostic)- USA
18:45 Wystąpienie publiczne prezes Fed (Janet L. Yellen) – USA

26.09.2017
Katarzyna Orawczak