KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Ksiażki o inwestowaniu

10 książek, które warto znać, gdy myślisz o inwestowaniu

Czytanie książek dotyczących inwestowania przypomina trochę czytanie instrukcji obsługi kombajnu - bez tego uda się zacząć, ale ryzyko awarii jest dużo większe. A że porażka finansowa może mieć poważniejsze konsekwencje, Read more

O monetach słów kilka

Numizmatyka jest bardzo ciekawą dziedziną, zwłaszcza, gdy chodzi o historię monet. Każdy kraj ma swoje własne monety zwane bilonem - dostępne podczas wymiany walut. Pierwsze monety Read more

Trzeba mieć podzielność uwagi (komentarz walutowy 04.05.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wybory we Francji, negocjacje w sprawie Brexitu, polityka pieniężna Fed – to trzy czynniki ryzyka, które globalnie przykuwają uwagę inwestorów. Mimo to na wykresach walutowych nie widać diametralnych zmian. Euro pozostaje silne. Pozycję utrzymuje również polska waluta.

 

Euro ma się dobrze

Ani Fed, ani debata we Francji, ani też dane makroekonomiczne nie zdołały wytrącić euro z silnej pozycji. Wczoraj co prawda można było zaobserwować spadek jego wartości na rzecz dolara, na co wpływ zapewne miały doniesienia po amerykańskiej stronie, jednak działanie takie było chwile. Kluczowe dla kursu EUR/USD w najbliższym czasie będzie rozłożenie głosów francuskich obywateli. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,09 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Dane z Europy

Nastroje utrzymują się również w parze EUR/PLN. Dziś, co prawda wspólnej walucie udaje się odrobić poniesione w ostatnich dniach straty, mimo to można powiedzieć, że atmosfera na rynku sprzyja złotemu. W dzisiejszym kalendarzu nie zabrakło danych ze starego kontynentu. W Niemczech i Strefie Euro zaprezentowano finalne indeksy PMI dla usług, które – w obu przypadkach – okazały się lepsze od prognoz. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,20 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro. złoty

Źródło: bankier.pl

Kiedy podwyżka?

Decyzja FOMC nie okazała się zaskoczeniem i stopy procentowe – przynajmniej na najbliższy miesiąc – pozostały bez zmian. Komunikat po posiedzeniu zdołał jednak nie tylko utrzymać, a nawet wręcz podsycić oczekiwania, co do zacieśnienia polityki Fed w czerwcu. To jaka decyzja zapadnie zależy przede wszystkim od danych, z których część przedstawiona zostanie dziś po południu. Inwestorzy wyczekują jutrzejszego raportu z rynku pracy. Dziś średni kurs USD/PLN osiągnął 3,85 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

W Polsce cisza

Krajowy kalendarz prezentuje się ubogo. Do końca tygodnia nie zostaną bowiem przedstawione już żadne dane, przez co kurs złotego uzależniony jest od czynników ogólnoświatowych. Ciekawiej pod względem danych makro prezentuje się przyszły tydzień – choć na publikacje inwestorzy będą musieli czekać do piątku. Wtedy również agencja Moody’s poda ocenę ratingu Polski. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,88 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

O Brexicie będzie coraz głośniej

Batalia o Brexit powoli nabiera rozpędu. Dziś w Wielkiej Brytanii trwają wybory na szczeblu lokalnym, które mogą dać pewien obraz wyników czerwcowych decyzji Brytyjczyków. Równocześnie do mediów docierają informacje o aktualizacji sumy, jaką kraj ten powinien ponieść w związku z odejściem od UE. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,96 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

04.05.2017 14:03
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000