KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Promocje bankowe

Kto da więcej? Nawet 400 zł od banku za otwarcie konta

Zmiany w tabelach opłat i prowizji dokonywane w ostatnim czasie przez banki spowodowały, że Polacy coraz częściej rozważają migrację do konkurencji. Daje to pole do tego, by móc zawalczyć o Read more
Sylwester za granicą

Sylwester za granicą – gdzie warto spędzić?

Jeszcze nie jest za późno aby skorzystać z ofert sylwestra last minute. Biura podróży do ostatniej chwili walczą o klientów, kuszą rabatami i specjalnymi dodatkami. Może darmowy przelot? Albo apartament Read more

Tydzień z minutkami. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 19-23.02.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

To był tydzień słabszej kondycji złotego. Polska waluta straciła na fali umacniania pozycji dolara. W ostatnich dniach, obok danych makroekonomicznych, uwagę inwestorów przykuwały minutki Fed oraz ECB.

 

Dolar kończy tydzień mocniejszy

Tydzień rozpoczął się dość spokojnie w związku ze zmniejszoną aktywnością na rynku. W Stanach Zjednoczonych obchodzono bowiem Dzień Prezydentów. W kolejnych dniach dolar powrócił jednak do umacniania pozycji w głównej parze walutowej. W połowie tygodnia zaprezentowany został protokół z posiedzenia FOMC, który ostatecznie odebrany został jako “jastrzębi” i podtrzymał zdanie o podwyżce stóp procentowych w marcu. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,23 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

“Gołębie” ECB

Na fali umacniania się dolara, straciła polska waluta. Po europejskiej stronie w tym tygodniu również nie zabrakło interesujących informacji. Przede wszystkim zwrócono uwagę na minutki ECB, które ostudziły myśli o podwyżkach stóp w Eurolandzie. Z danych w kalendarzu znalazła się m.in. inflacja konsumencka. Okazała się ona zgodna z prognozami. Dziś średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,17.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar gotowy na podwyżkę

Pod koniec tygodnia dolar wyhamował nieco impet w parze ze złotym, choć trzeba przypomnieć, że na początku notowania tej waluty oscylowały 3,33 PLN. Jeszcze na dziś zaplanowane są wystąpienia bankierów z Fed. Pierwsza podwyżka stóp procentowych, która może nastąpić w trakcie marcowego posiedzenia, jest już jednak wyceniana przez rynek. Więcej emocji wzbudzać będą zatem tempo i ilość podwyżek w 2018 roku. Rynek spodziewa się trzech takich decyzji. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,39 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Solidne dane z kraju

Początek tygodnia przyniósł pokaźną dawkę danych z kraju. Produkcja przemysłowa przewyższyła prognozy, ale najwięcej zaskoczenia wywołała produkcja budowlano-montażowa, która w styczniu odnotowała wzrost o 34,7% względem roku ubiegłego. Także sprzedaż detaliczna w kraju ma się dobrze. Reakcja złotego była jednak ograniczona. Opublikowany w czwartek protokół z posiedzenia RPP nie przyniósł zaskoczenia. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 3,62 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt czeka na Brexit

Temat Brexitu powraca na wykres funta niczym bumerang i właściwie można się spodziewać, że to się nie zmieni. W tym tygodniu brytyjska waluta zyskała na wartości, co po części miało związek z doniesieniami o możliwym pozostawieniu Wielkiej Brytanii dostępu do jednolitego rynku. Kalendarz danych dla tego kraju również zawierał kilka interesujących punktów, w tym zrewidowane PKB, które wypadło poniżej prognoz. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,74 PLN.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

23.02.2018 14:58
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000