KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Donald Trump prezydentem USA

Nadchodzi Trump. Dolar reaguje

Amerykanie zdecydowali. 45. prezydentem Stanów Zjednoczonych został Donald Trump. Niepewność, awersja do ryzyka, poszukiwanie bezpieczeństwa. Tego spodziewał się rynek w przypadku zwycięstwa kandydata Republikanów. Historia lubi jednak zaskakwiać. Read more

Adam Glapiński, prezes NBP, RPP, Ekantor.pl

Adam Glapiński – kim jest prezes NBP?

W młodości marzył aby być neurologiem. Bał się jednak krwi, więc został ekonomistą. Podkreśla swoją niezawisłość od polityki a jednocześnie gorąco popiera strategię Prawa i Sprawiedliwości. Aktualny prezes NBP to Read more

Tydzień z minutkami. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 19-23.02.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

To był tydzień słabszej kondycji złotego. Polska waluta straciła na fali umacniania pozycji dolara. W ostatnich dniach, obok danych makroekonomicznych, uwagę inwestorów przykuwały minutki Fed oraz ECB.

 

Dolar kończy tydzień mocniejszy

Tydzień rozpoczął się dość spokojnie w związku ze zmniejszoną aktywnością na rynku. W Stanach Zjednoczonych obchodzono bowiem Dzień Prezydentów. W kolejnych dniach dolar powrócił jednak do umacniania pozycji w głównej parze walutowej. W połowie tygodnia zaprezentowany został protokół z posiedzenia FOMC, który ostatecznie odebrany został jako “jastrzębi” i podtrzymał zdanie o podwyżce stóp procentowych w marcu. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,23 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

“Gołębie” ECB

Na fali umacniania się dolara, straciła polska waluta. Po europejskiej stronie w tym tygodniu również nie zabrakło interesujących informacji. Przede wszystkim zwrócono uwagę na minutki ECB, które ostudziły myśli o podwyżkach stóp w Eurolandzie. Z danych w kalendarzu znalazła się m.in. inflacja konsumencka. Okazała się ona zgodna z prognozami. Dziś średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,17.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dolar gotowy na podwyżkę

Pod koniec tygodnia dolar wyhamował nieco impet w parze ze złotym, choć trzeba przypomnieć, że na początku notowania tej waluty oscylowały 3,33 PLN. Jeszcze na dziś zaplanowane są wystąpienia bankierów z Fed. Pierwsza podwyżka stóp procentowych, która może nastąpić w trakcie marcowego posiedzenia, jest już jednak wyceniana przez rynek. Więcej emocji wzbudzać będą zatem tempo i ilość podwyżek w 2018 roku. Rynek spodziewa się trzech takich decyzji. Dziś średnia wartość dolara wyniosła 3,39 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Solidne dane z kraju

Początek tygodnia przyniósł pokaźną dawkę danych z kraju. Produkcja przemysłowa przewyższyła prognozy, ale najwięcej zaskoczenia wywołała produkcja budowlano-montażowa, która w styczniu odnotowała wzrost o 34,7% względem roku ubiegłego. Także sprzedaż detaliczna w kraju ma się dobrze. Reakcja złotego była jednak ograniczona. Opublikowany w czwartek protokół z posiedzenia RPP nie przyniósł zaskoczenia. Dziś średnia wartość franka szwajcarskiego wyniosła 3,62 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt czeka na Brexit

Temat Brexitu powraca na wykres funta niczym bumerang i właściwie można się spodziewać, że to się nie zmieni. W tym tygodniu brytyjska waluta zyskała na wartości, co po części miało związek z doniesieniami o możliwym pozostawieniu Wielkiej Brytanii dostępu do jednolitego rynku. Kalendarz danych dla tego kraju również zawierał kilka interesujących punktów, w tym zrewidowane PKB, które wypadło poniżej prognoz. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,74 PLN.

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

23.02.2018 14:58
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000