KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Aplikacje dla biznesu

10 aplikacji na Android, które pomogą w prowadzeniu biznesu – część I

Brak czasu. Stos dokumentów. Niekończąca się lista spraw. Ciągłe spotkania biznesowe. Prowadzenie firmy nie jest łatwe, zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców, którzy często muszą wszystkim zająć się sami. A może jednak Read more
Cena paliwa

Zrzuta na drogi. Kierowcy dołożą 20 groszy do każdego litra paliwa

20 groszy na litrze paliwa - taki ma być przymusowy wkład polskich kierowców w budowę dróg. To znacznie podniesie koszt zakupu paliwa, które i tak do najtańszych nie należą. [Aktualizacja Read more

Utrzymanie niepewności. Podsumowanie tygodnia (komentarz walutowy 03-07.04.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

W tym tygodniu kurs EUR/USD oscylował wokół 1,06. Obok danych, na początku kwietnia, duże znaczenie miały również wystąpienia przedstawicieli banków centralnych oraz napięcia geopolityczne.

 

Globalne niepokoje

Dolar od poniedziałku utrzymywał silniejszą pozycję względem euro, wypracowaną w zeszłym tygodniu. Amerykańska waluta ze spokojem reagowała na nasilające się napięcia geopolityczne. Mowa o zamachu w Rosji oraz interwencji wojsk USA w Syrii, do których doszło w nocy z czwartku na piątek. Na koniec tygodnia dolar zmierzył się ze słabszym odczytem z rynku pracy. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 1,06 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Czy ECB podniesie stopy?

Ten tydzień wprowadził kilka wahań w parze euro z polską walutą. I choć w piątek kurs EUR/PLN powrócił do wartości 4,22 to jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że fundamenty nie sprzyjają złotemu. Wiele uwagi w tym czasie skupiał ECB, którego poszczególni członkowie przedstawiają odmienne podejście do polityki pieniężnej. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,22 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Wiele pytań wokół Fed i Trumpa

Przyszła polityka monetarna to wciąż temat otwarty w USA. Opublikowany w tym tygodniu raport ADP podsycił oczekiwania co do oficjalnego raportu z rynku pracy, który okazał się rozczarowaniem. Inwestorzy z coraz większą uwagą przyglądają się również polityce Donalda Trumpa. Pojawiają się bowiem sygnały, że możliwe będzie przeforsowanie reformy Obamacare. Rynek zastanawia się także nad ewentualnymi skutkami interwencji w Syrii. Dziś średnia wartość USD/PLN wyniosła 3,97.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Lokalne nastroje

Do środy umacniała się pozycja franka, następnie jednak nastąpiła korekta tego ruchu. Krajowy kalendarz danych makroekonomicznych nie prezentował się zbyt okazale.  W poniedziałek opublikowany został indeks PMI, który okazał się poniżej oczekiwań. Następnie rynek zapoznał się z decyzją RPP  – zaskoczenia nie było. W dodatku komunikat wydany po posiedzeniu nie nastraja na szybszą podwyżkę. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,94 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Zmienność funta

Wahania pojawiły się również na wykresie funta. Od poniedziałku brytyjska waluta kontynuowała zeszłotygodniowy spadek. Następnie funt wymazał ten ruch i już w czwartek sięgnął wartości 4,95 PLN. W międzyczasie publikowane były dane o kondycji Wielkiej Brytanii, w tym mieszane odczyty indeksów PMI. Dziś średnia wartość funta osiągnęła 4,92 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

07.04.2017 15:31
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000