KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

ekantor.pl_warsztaty-krypto-ksiegowosc-warszawa-katowice

Warsztaty “Krypto księgowość” – 6 marca Katowice | 16 marca Warszawa

Zapraszamy na kolejną edycję certyfikowanych szkoleń Krypto Księgowości, o którym informowaliśmy Was już w zeszłym miesiącu. Tym razem możliwość poszerzenia swojej wiedzy o kryptowalutach będą mieli również mieszkańcy Katowic. Read more
zmiany, mandat, płatność kartą

Od teraz mandat opłacisz u policjanta

Jak informuje Krajowa Izba Rozliczeniowa trwa wyposażanie radiowozów Policji w terminale. Od lutego część kierowców może opłacić mandat kartą lub BLIKIEM. Czy równie chętnie będziemy korzystać z transakcji bezgotówkowych w Read more

Wracając do danych (komentarz walutowy 25.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Optymizm na złotym po wczorajszym wystąpieniu prezydenta wygasł. Dziś Andrzej Duda podpisał ustawę o sądach powszechnych. Dla rynku walutowego ważniejsze były już jednak dane makroekonomiczne.

 

Nastroje dobre

Na dzień przed posiedzeniem FOMC dolar traci w parze z euro, jednak przyczyn takiego zjawiska należy upatrywać przede wszystkim w danych. Uwagę zwrócił przede wszystkim indeks niemieckiego instytutu Ifo, obrazujący nastroje wśród przedsiębiorców, który zaprezentował się powyżej prognoz i przy oczekiwaniach na poziomie 114,9 wyniósł on 116. Dziś średni kurs EUR/USD pokazał wartość 1,16.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty znów słabszy

Entuzjazm po informacji o zawetowaniu dwóch ustaw przez prezydenta nie trwał długo. Tak jak się można było spodziewać we wtorek informacje polityczne ustąpiły pierwszeństwa tym ekonomicznym. Deprecjacja złotego w tej parze rozpoczęła się jednak już wczoraj w godzinach popołudniowych, mimo że indeksy PMI nie prezentowały się korzystnie. Dziś jednak nieco optymizmu przyniósł indeks Ifo. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,25 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane czy FOMC

Większych zmian nie ma dziś w wycenie dolara. Amerykańska waluta co prawda w pierwszej części dnia traciła na wartości, jednak ruch ten został skorygowany. Rynek zaczyna się zastanawiać czy z kierunku Fed napłyną jutro “jastrzębie” głosy, jednak z racji, że po posiedzeniu nie ma zaplanowanej konferencji to znaczenie tego wydarzenia słabnie. Wiele emocji mogą przynieść natomiast dane. Dziś jeszcze zaplanowana jest publikacja zaufania konsumentów, natomiast w piątek pojawią się dane PKB za II kwartał. Dziś średnia wartość USD/PLN wyniosła 3,64.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Stopa bezrobocia w kraju

W kalendarzu nie zabrakło dziś informacji krajowych. Stopa bezrobocia w Polsce wkomponowała się w rynkowy konsensus i nie wpłynęła znacząco na wartość złotego. Wiadomością polityczną dnia był natomiast podpis złożony przez prezydenta Andrzeja Dudę pod trzecią z ustaw dotyczących reform sądownictwa. Dziś średnia wartość fraka wyniosła 3,85 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Bez większych zmian

Relatywnie spokojnie prezentuje się dziś wykres GBP/PLN. W kalendarzu makroekonomicznym pojawiła się dziś jedna pozycja z Wielkiej Brytanii. Mowa o raporcie obrazujący kierunek zmian poziomu zamówień. Wskaźnik zamówień wg CBI przy prognozowanych 11 pkt. wyniósł 10. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,75 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

25.07.2017 14:29
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000