KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

zakupy internetowe

Zakupy na chińskich portalach. Co zrobić by były jeszcze korzystniejsze?

Poruszanie na początku października kwestii świątecznych zakupów wydawać mogłoby się przesadne i niepotrzebne, a jednak… Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej osób korzysta z zagranicznych portali okazuje się, że Read more
plaża, morze, wakacje, urlop, podróże, Ekantor.pl

Wakacje w Polsce czy za granicą – co się bardziej opłaca?

Duma narodowa każe stwierdzić, że najlepsze są wakacje w kraju. Po co pchać się do jakiś Chorwacji, skoro też mamy morze? W czym gorsze są Tatry od Alp albo Pirenejów? Read more

Wracając do danych (komentarz walutowy 25.07.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Optymizm na złotym po wczorajszym wystąpieniu prezydenta wygasł. Dziś Andrzej Duda podpisał ustawę o sądach powszechnych. Dla rynku walutowego ważniejsze były już jednak dane makroekonomiczne.

 

Nastroje dobre

Na dzień przed posiedzeniem FOMC dolar traci w parze z euro, jednak przyczyn takiego zjawiska należy upatrywać przede wszystkim w danych. Uwagę zwrócił przede wszystkim indeks niemieckiego instytutu Ifo, obrazujący nastroje wśród przedsiębiorców, który zaprezentował się powyżej prognoz i przy oczekiwaniach na poziomie 114,9 wyniósł on 116. Dziś średni kurs EUR/USD pokazał wartość 1,16.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty znów słabszy

Entuzjazm po informacji o zawetowaniu dwóch ustaw przez prezydenta nie trwał długo. Tak jak się można było spodziewać we wtorek informacje polityczne ustąpiły pierwszeństwa tym ekonomicznym. Deprecjacja złotego w tej parze rozpoczęła się jednak już wczoraj w godzinach popołudniowych, mimo że indeksy PMI nie prezentowały się korzystnie. Dziś jednak nieco optymizmu przyniósł indeks Ifo. Dziś średnia wartość euro wyniosła 4,25 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Dane czy FOMC

Większych zmian nie ma dziś w wycenie dolara. Amerykańska waluta co prawda w pierwszej części dnia traciła na wartości, jednak ruch ten został skorygowany. Rynek zaczyna się zastanawiać czy z kierunku Fed napłyną jutro “jastrzębie” głosy, jednak z racji, że po posiedzeniu nie ma zaplanowanej konferencji to znaczenie tego wydarzenia słabnie. Wiele emocji mogą przynieść natomiast dane. Dziś jeszcze zaplanowana jest publikacja zaufania konsumentów, natomiast w piątek pojawią się dane PKB za II kwartał. Dziś średnia wartość USD/PLN wyniosła 3,64.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Stopa bezrobocia w kraju

W kalendarzu nie zabrakło dziś informacji krajowych. Stopa bezrobocia w Polsce wkomponowała się w rynkowy konsensus i nie wpłynęła znacząco na wartość złotego. Wiadomością polityczną dnia był natomiast podpis złożony przez prezydenta Andrzeja Dudę pod trzecią z ustaw dotyczących reform sądownictwa. Dziś średnia wartość fraka wyniosła 3,85 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Bez większych zmian

Relatywnie spokojnie prezentuje się dziś wykres GBP/PLN. W kalendarzu makroekonomicznym pojawiła się dziś jedna pozycja z Wielkiej Brytanii. Mowa o raporcie obrazujący kierunek zmian poziomu zamówień. Wskaźnik zamówień wg CBI przy prognozowanych 11 pkt. wyniósł 10. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,75 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

25.07.2017 14:29
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000