KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

jakość, produkt, zakupy, sklep internetowy, sklep stacjonarny, Ekantor.pl

Jakość jakości nierówna – czyli jak kupować by dostać to, czego oczekujesz?

Zakupy XXI wieku przypominają grę strategiczną, w której konsument startuje z gorszej pozycji. Chcąc wyjść na prowadzenie, musi wykazać się umiejętnością czytania etykiet, rozszyfrowywania promocji, porównywania cen a także odpowiednią Read more
Firma budowlana

Firmy budowlane – jak wejść na zagraniczny rynek i zacząć zarabiać w EURO

Sytuacja polskich firm budowlanych nie prezentuje się optymistycznie. Duża konkurencja, brak nowych inwestycji oraz niemożność odzyskania zaległości - to tylko część problemów, z którymi boryka się ten sektor. Wiele firm, Read more

Złoty potrzebuje wsparcia (komentarz walutowy 29.11.2016)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wczorajsza sesja, wbrew skromnemu kalendarzowi danych makroekonomicznych, okazała się wyjątkowo intensywna. Apetyt na amerykańską walutę nie opadł i dolar nadal pozostaje silny. Dziś inwestorzy poznali kolejne odczyty z USA.

 

Dolar łatwo się nie podda

Wczorajsza próba osłabienia siły dolara nie przyniosła wymiernych rezultatów i podczas wtorkowej sesji kurs euro ponownie powędrował w dół. Na chwilę obecną brak jest przesłanek zagrażających pozycji amerykańskiej waluty. Natomiast w Europie pojawiają się obawy o przyszłość włoskich banków, w tym najstarszego na świecie Monte dei Paschi, co związane jest z mającym się odbyć 4 grudnia referendum we Włoszech. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,05 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

Złoty potrzebuje paliwa

Polski pieniądz wciąż pozostaje słaby względem wspólnej waluty. Niesprzyjające nastroje ogólnoświatowe oraz sytuacja gospodarcza kraju nie pozwalają złotemu na korektę. Dziś kurs złotego ponownie spada. Przyczynami takiego stanu rzeczy może być obniżenie prognozy dynamiki PKB dla Polski dokonane zarówno przez OECD jak i agencję ratingową Fitch. Przedstawione dane na temat inflacji konsumenckiej w Niemczech okazały się zgodne z przewidywaniami, a średnia wartość euro wyniosła dziś 4,42 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródła: bankier.pl

USD czeka na dane

Długi weekend w Stanach Zjednoczonych zatrzymał rozpędzonego danymi o zamówieniach na dobra trwałe dolara, ale wraz z nadejściem poniedziałku nastąpiło ożywienie kursu USD. Stracił na tym złoty, który w ostatnim czasie musi mierzyć się z wewnętrznymi czynnikami ryzyka. Dziś po południu rynek poznał ważne dane zza oceanu. Wśród nich znalazł się zrewidowany odczyt PKB, który wyniósł 3,2%, a tym samym okazał się lepszy od wcześniejszych prognoz. Mimo, że temat grudniowego posiedzenia FOMC został już zdyskontowany, to dzisiejsze dane mogą być analizowane przez pryzmat przyszłego scenariusza polityki Fed. Średni kurs dolara wyniósł dziś 4,18 PLN.
USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Brak poparcia dla złotego

Informacje o obniżeniu szacowanej dynamiki PKB przeszkadzają w utrzymaniu stabilnej relacji pomiędzy złotym, a frankiem. W tym tygodniu polski pieniądz otrzyma jeszcze kilka ważnych danych o kondycji gospodarczej, w tym finalny odczyt PKB, jednak w panującej obecnie atmosferze trudno mu będzie wypracować silniejszą pozycję. Złoty wciąż w dużej mierze zależny jest od globalnych czynników. Dziś średni kurs franka wyniósł  4,11 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Funt pnie się w górę

Zwycięzcą dzisiejszej sesji okazał się funt, który zdołał odrobić poniesione w ostatnim czasie straty. Chociaż opublikowane dziś dane z Wielkiej Brytanii okazały się dobre, to jednak ranga ich znaczenia nie powinna być odpowiedzialna za tak silny ruch. Wczoraj w Londynie odbyło się spotkanie pomiędzy Theresą May, a Beatą Szydło, a jego przebieg został pozytywnie odebrany przez brytyjską premier. Dziś średnie notowania funta wyniosły 5,22 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

29.11.2016 14:49
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!