Złoty słabnie. Komentarz walutowy 09.02.2018

Piątek rozpoczynamy informacjami o kolejnych spadkach na Wall Street oraz wzmożonej awersji do ryzyka na rynku walutowym, co przekłada się na osłabienie złotego. W trakcie dzisiejszej sesji poznamy m.in. dane z Wielkiej Brytanii.

 

Spadki na amerykańskiej giełdzie
Indeksy giełdowe na Wall Street w czwartek odnotowały kolejne straty. Jest to już druga taka sytuacja w tym tygodniu. Do pierwszych spadków doszło w poniedziałkowy wieczór. Tym samym niepewność na rynku walutowym może zostać podtrzymana. Dziś średni kurs EUR/USD pokazuje wartość 1,22. Atmosfera na rynku walutowym nie sprzyja złotemu, który traci na wartości.

 

Dane z Wielkiej Brytanii
W piątkowym kalendarzu nie znalazło się zbyt wiele pozycji. Tuż przed weekendem uwagę inwestorów przykuwają przede wszystkim dane z Wielkiej Brytanii. O 10:30 zaprezentowany został bilans handlu zagranicznego oraz wyniki produkcji przemysłowej.

 

Atmosfera po posiedzeniu BoE
Wczoraj BoE poinformował o swojej decyzji w sprawie stóp procentowych. Pozostały one na niezmienionym poziomie, czego też się spodziewano. Słowa prezesa banku podsyciły oczekiwania, co do zacieśniania polityki w kolejnych miesiącach. Inwestorzy spodziewają się podwyżki w sierpniu.

 

Wydarzenia gospodarcze:
07:45 Sytuacja na rynku pracy – Szwajcaria
10:30 Bilans handlu zagranicznego (GBP) – Wielka Brytania
10:30 Wyniki produkcji przemysłowej – Wielka Brytania

09.02.2018
Katarzyna Orawczak