KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Fed – kto rządzi największym bankiem centralnym?

System Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych to narzędzie o tak wielkich wpływach, że wielu przypisuje mu zakulisowe działania rodem z teorii spiskowych. Rzeczywistość nie wymaga jednak żadnych dodatkowych sekretów.   Read more
Wakacje z dzieckiem

10 miejsc w Europie na wakacje z dzieckiem. Gdzie jechać?

Wakacje z dzieckiem są sporym wyzwaniem dla rodziców. Problemy pojawiają się już na początku planowania. Gdzie jechać, aby zapewnić dzieciom rozrywkę, wypoczynek i moc niezapomnianych wrażeń?   Lipiec w tym Read more

Złoty wita rok mocny. Podsumowanie tygodnia. Komentarz walutowy 01-05.01.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Na początku 2018 roku silna pozycja złotego utrzymała się. Kurs franka spadł do wartości sprzed trzech lat. Z problemami wciąż boryka się dolar.

 

Dolar słaby

Początek roku nie okazał się pomyślny dla dolara, którego słabość została podtrzymana. Amerykańskiej walucie nie pomogły nawet zaprezentowane w środę minutki FOMC, które w pierwszej reakcji zostały odebrane “jastrzębio”. Ogólny wydźwięk protokołu nie był jednak zaskoczeniem. Rynek spodziewa się trzech podwyżek stóp procentowych w 2018 roku. Dziś średnia wartość euro wyniosła 1,20 USD.
EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

A złoty silny

Mocny jest natomiast złoty. Jest to zasługa przede wszystkim atmosfery na szerokim rynku, która sprzyja ryzyku. Na początku roku w kalendarzu makroekonomicznym strefy euro zbyt wiele się nie działo. Obok indeksów PMI zaprezentowana została inflacja HICP. Dane nie wywoływały zaskoczenia stąd reakcja na nie była ograniczona. Dziś średnia wartość euro osiągnęła 4,15 PLN.
EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

Trudny początek roku

Choć pod koniec roku dolar miał kilka powodów do tego by zyskać na wartości, to jednak powody te wcześniej zostały już wycenione przez inwestorów. Amerykańska waluta na przełomie 2017/2018 roku odnotowała zatem spadek. W ostatnich dniach nie zabrakło ważnych informacji z USA. Najwięcej uwagi skupiał wspomniany wyżej protokół z posiedzenia FOMC, jak i piątkowe dane z rynku pracy. Dziś średni kurs USD/PLN wyniósł 3,44.

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

Inflacja w Polsce

Słaby przez ten czas był również frank szwajcarski, który sięgnął wartości sprzed “czarnego czwartku”. Jest to zasługa nastrojów panujących na szerokim rynku, choć w ostatnich dniach pojawiło się kilka danych krajowych. Obok indeksu PMI dla przemysłu, poznaliśmy wstępną inflację CPI za grudzień. Dynamika przy prognozowanych 2,1% wyniosła 2,0%. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,53 PLN.
CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

Informacje z Wielkiej Brytanii

Po Nowym Roku pojawiło się także kilka danych z Wielkiej Brytanii. Uwagę zwracały indeksy PMI dla przemysłu oraz usług. Ten pierwszy przyniósł rozczarowanie, drugi – okazał się powyżej oczekiwań, jednak nie na tyle dużo by wesprzeć funta. Dziś średnia wartość funta wyniosła 4,67 PLN.
GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

05.01.2018 14:01
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000