KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


euro, kurs euro

Czas na euro?

W piątek wieczorem doszło do wzmożonej aktywności euro, w wyniku której kurs EUR/USD sięgnął wartości 1,07, natomiast EUR/PLN na otwarciu nowego tygodnia wykazał 4,34. Ruch ten został wywołany doniesieniami z ... Czytaj całość

FATCA: Ostatni dzień na złożenie oświadczenia. Jutro możesz stracić dostęp do konta

30 listopada to przysłowiowy ostatni dzwonek na złożenie oświadczenia FATCA w bankach oraz innych instytucjach finansowych. Konieczność ta wynika z umowy zawartej pomiędzy polskim i amerykańskim rządem. Niestety. Wielu rodaków ... Czytaj całość

Czas po wyborach (komentarz walutowy 12.06.2017)


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

 

Biorąc pod uwagę to jakie emocje pojawiły się na rynku walutowym tuż przed weekendem, można powiedzieć, że poniedziałkowa sesja prezentuje się wręcz spokojnie. Kalendarz danych skupiał uwagę przede wszystkim na danych z Polski, jednak w nadchodzących dniach pojawią się również interesujące odczyty z USA oraz Wielkiej Brytanii.

 

Echo wydarzeń

Na dziś nie było zaplanowanych danych ani w strefie euro, a nie w USA, stąd też relacja w parze EUR/USD przebiegła przede wszystkim pod wpływem nastrojów, jakie rynek doświadczył przed weekendem. Wpływ na kurs głównej pary miała “gołębia” postawa Mario Draghiego, a także wynik wyborów parlamentarnych w Wielkiej Brytanii. Dziś średni kurs euro wyniósł 1,12 .

EUR/USD

źródło: bankier.pl

źródło: bankier.pl

 

Kalendarz dla strefy pusty

Lokalnie wydarzeniem dnia były dane o inflacji zaprezentowane przez GUS w godzinach popołudniowych. Na szerszym rynku zabrakło natomiast publikacji i patrząc w przyszłość, w tym tygodniu nie pojawi się zbyt wiele odczytów ze strefy euro. Najwięcej emocji przyniesie czwartek oraz piątek, kiedy to zostanie zaprezentowany handel zagraniczny i inflacja konsumencka. Dziś średni kurs EUR/PLN wyniósł 4,18 .

EUR/PLN

źródło: bankier.pl

źródło: bankier.pl


Czekając na sygnały Fed

Rozpoczynający się dziś tydzień będzie ważny w kontekście dolara. Mimo, że rynek wciąż jest niemalże przekonany, co do faktu, że w środę FOMC zdecyduje się na podniesienie stóp procentowych, to jednak emocje wywołuje późniejszy komunikat. Inwestorzy wciąż zastanawiają się czy Fed wywiąże się z zapowiadanych na ten rok trzech podwyżek. Dziś średni kurs dolara wyniósł 3,73 .

USD/PLN

źródło: bankier.pl


Inflacja CPI

Dziś GUS opublikował finalne dane dotyczące inflacji CPI za maj. Zgodnie z prognozami wykazały one wartość 1,9% . Z kolei przedstawiony kilka godzin wcześniej wskaźnik przyszłej inflacji wg BIEC wyniósł 79,9. Kolejne interesujące informacje na temat krajowej gospodarki pojawią się jutro. Dziś średnia wartość franka wyniosła 3,85 .

CHF/PLN

źródło: bankier.pl

 

Atmosfera w Wielkiej Brytanii

W piątek funt musiał zmierzyć się z informacją, że Partii Konserwatywnej nie udało się zdobyć większości w Izbie Gmin. Rzuca to cień niepewności na negocjacje w sprawie Brexitu. W tym tygodniu uwagę skupiać jednak będą dane z tego kraju, natomiast w czwartek BoE zadecyduje o wysokości stóp procentowych. Dziś średni kurs GBP/PLN wyniósł 4,72 .

GBP/PLN

źródło: bankier.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

12.06.2017 15:01
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000