KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

NBP - podstawowe zadania i funkcje

NBP – podstawowe zadania i funkcje

W wiadomościach i newsach o tematyce finansowej bardzo często przewija się termin NBP - warto zagłębić się w podstawy funkcjonowania tej ważnej instytucji. Historia NBP Początki działalności NBP - Narodowego Read more

Politycy przegonią inwestorów z Polski?

Kryzys w Sejmie, kontrowersyjne przegłosowanie budżetu, odsunięcie dziennikarzy od polityki. Takie hasła nie służą ani Polsce, ani krajowej walucie. I choć na początku tygodnia złoty nie reaguje na Read more

Czekając na słowa Mario Draghiego. Komentarz walutowy 08.03.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Dziś w centrum uwagi inwestorów znajduje się Europejski Bank Centralny, który opublikuje decyzję w sprawie stóp procentowych oraz przedstawi projekcje makroekonomiczne. Rynek czeka jednak na wystąpienie prezesa banku Mario Draghiego. W tle – emocje związane z ryzykiem wojny handlowej z USA.

 

Decyzja ECB i konferencja Mario Draghiego

W czasie, gdy rynek oczekuje na pierwszą w tym roku podwyżkę stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych (prawdopodobnie nastąpi ona 21 marca), ECB nie uporał się jeszcze z programem luzowania ilościowego. O godzinie 13:45 opublikowana zostanie decyzja banku w sprawie stóp procentowych – rynek nie spodziewa się zmian. Szala emocji przesunięta jest więc na późniejszą konferencję Draghiego. Nie można jednak wykluczyć, że prezes ECB będzie się starał wyciszyć atmosferę wokół euro i nie dostarczyć kolejnego impulsu do umocnienia waluty.

 

Ryzyko wojny handlowej wciąż na uwadze rynku

Wczoraj zaprezentowane zostały silne wyniki raportu ADP, co w teorii powinno podgrzać atmosferę przed piątkowymi payrolls. W teorii, ponieważ zdarzało się już, że oba odczyty mocno od siebie odbiegały. Poza tym inwestorom dość trudno skupić się na danych, gdy w tle utrzymuje się ryzyko wojny handlowej. Ostatnie propozycje Donalda Trumpa w sprawie ceł importowanych wywołują sporo niepewności na rynku.

 

W Polsce bez zmian – wczorajsze decyzja RPP

Przy dość skromnym kalendarzu danych, w których gwoździem programu jest wspomniana wyżej konferencja prezesa ECB, warto cofnąć się do tego co już się wydarzyło. Wczoraj bowiem swoją decyzję w sprawie stóp procentowych zaprezentowała Rada Polityki Pieniężnej. Pozostały one na dotychczasowym poziomie, co dla rynku nie jest żadną niespodzianką. W tym przypadku również konferencja z udziałem prezesa NBP mogła silniej przykuć uwagę inwestorów. Czy przykuła? Zgodnie z komunikatem wciąż trudno wyczekiwać na zmianę stóp w 2018 roku. W dodatku pojawiła się sugestia, że obecne poziomy mogą przetrwać nawet do 2020 roku.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR USD kursy walut Ekantor.pl

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR PLN kursy walut Ekantor.pl

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD PLN kursy walut Ekantor.pl

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF PLN kursy walut Ekantor.pl

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP PLN kursy walut Ekantor.pl

Źródło: bankier.pl

 

Wydarzenia gospodarcze:

08:00 Zamówienia w przemyśle – Niemcy
13:45 Decyzja ws. stóp procentowych – Strefa Euro
14:30 Projekcje makroekonomiczne ECB – Strefa Euro
14:30 Konferencja prasowa po posiedzeniu ECB – Strefa Euro
14:30 Wnioski o zasiłek dla bezrobotnych – USA


cele informacyjne komentarz walutowy

08.03.2018 11:00
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000