KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Donald Trump, Trump, USA, ciekawostki, Ekantor.pl

Garść ciekawostek o Donaldzie Trumpie, które Cię zaskoczą

Kadencja Donalda Trumpa na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych to jeden wielki wyjątek od reguły. Zarówno serwisy branżowe jak i brukowce prześcigają się w wyliczaniu ciekawostek z nią związanych. Przyjrzyjmy się Read more

Kurs kursowi nierówny, czyli dlaczego jedna waluta ma wiele cen

Mówi się, że produkt wart jest tyle, ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić. W przypadku walut należy jednak dodać, że ich cena zależy również od tego kto i Read more

Komentarz walutowy 13.07.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Poranek na rynku walutowym okazał się pomyślny dla złotówki, która umocniła się wobec franka i euro. Po kilkunastogodzinnych obradach państw Strefy Euro zostało osiągnięte porozumienie z Grecją w sprawie nowego programu pomocowego. W środę Parlament Europejski ma zadecydować o jego formalnym przyjęciu.

 

Długie obrady zakończone pomyślnie

Główna para walutowa po informacji o pomyślnym zakończeniu się rozmów Grecji z przedstawicielami państw Strefy Euro zareagowała lekkim spadkiem. Pomoc w nowym programie ma opiewać na kwotę 86mld euro. Nieoficjalnie wiemy, że jednym z wymogów jest założenie przez ateński rząd specjalnego funduszu, na który zostanie wpłacone część ich majątku. Początkowo miała być to kwota 50 mld euro, z której połowa ma być przeznaczona na spłatę długu. Wszystko będzie jednak zależało do tego, czy w środę parlamentarzyści Grecji, Niemiec, Austrii, Słowacji, Holandii, Finlandii oraz Estonii jednomyślnie zaakceptują ustalony plan reform gospodarczych. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym dolar został wyceniony średnio na 1,10 EUR.

 

Porozumienie z Grecją umocniło złotówkę

Wiadomością dnia podczas dzisiejszej sesji było osiągnięcie porozumienia Grecji z wierzycielami. Notowania pary EUR/PLN od razu poszły w dół z wartości 4,17 do 4,14. Całonocne rozmowy, które zakończyły się sukcesem przyniosły złotówce umocnienie. Wydaje się, że deprecjacja złotego dobiega końca, możliwe że nasza waluta zejdzie poniżej 4,10 po środowym głosowaniu w greckim parlamencie. Ma on podjąć ostateczną decyzję o wprowadzeniu reform. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,14 PLN.

 

Chwilowy spadek dolara

Złotówka na parze z dolarem podczas porannej sesji tylko na chwilę się umocniła schodząc do poziomu 3,70. Po kwadransie nastąpił powrót do 3,74 a nawet 3,75. Wielu inwestorów ucieszyło się na wieść o osiągnięciu kompromisu greckiego rządu ze Strefą Euro. Pojawienie się spekulacji na temat ewentualnego niezaakceptowania przez parlamenty 6 państw Strefy Euro planu reform gospodarczych wprowadza na rynek szczyptę niepewności. Do środy fala wątpliwości albo się rozleje i zniknie, albo zwiększy swoje rozmiary. Ta druga opcja jest równie możliwa jak pierwsza z tego względu, że relacje między Grecją a Niemcami mimo osiągniętego porozumienia znacznie się pogorszyły. Za dolara podczas dzisiejszej sesji trzeba było średnio zapłacić 3,74 PLN.

 

Frank szwajcarski w dół za sprawą pozytywnego nastroju na rynku

Po długich i wyczerpujących negocjacjach Grecja doszła do porozumienia, czego efekty było widać od rana na kursie pary CHF/PLN. Powróciliśmy do wartości sprzed miesiąca, czyli 3,94. Dodatkową pozytywną informacją wspierającą złotego był komunikat EBC, w którym potwierdzono utrzymanie limitu finansowania ELA dla greckich banków. Ryzyko możliwego bankructwa w ostatnim półroczu mocno obciążało naszą walutę na tej parze. Niestety mimo wysokiego kursu franka wielu inwestorów w dalszym ciągu uważa go za bezpieczną przystań. Jeśli reformy gospodarcze Grecji zostaną przyjęte przez Parlament Europejski i zaczną być wcielane w życie powinniśmy obserwować dalszy spadek na parze CHF/PLN. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,94.

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 

 


cele informacyjne komentarz walutowy

13.07.2015 14:58
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000