KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

zakupy internetowe

Zakupy na chińskich portalach. Co zrobić by były jeszcze korzystniejsze?

Poruszanie na początku października kwestii świątecznych zakupów wydawać mogłoby się przesadne i niepotrzebne, a jednak… Biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej osób korzysta z zagranicznych portali okazuje się, że ... Czytaj całość
karty bankowe

Płatność kartą za granicą – wszystko, co musisz wiedzieć, żeby więcej zyskać a mniej tracić

Transakcje bezgotówkowe, szczególnie za granicą, kuszą swoją wygodą i bezpieczeństwem. Nic więc dziwnego, że większość turystów zabiera w podróż nie plik banknotów, a kilka kart kredytowych. Za wygodę możemy jednak ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 13.07.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Poranek na rynku walutowym okazał się pomyślny dla złotówki, która umocniła się wobec franka i euro. Po kilkunastogodzinnych obradach państw Strefy Euro zostało osiągnięte porozumienie z Grecją w sprawie nowego programu pomocowego. W środę Parlament Europejski ma zadecydować o jego formalnym przyjęciu.

 

Długie obrady zakończone pomyślnie

Główna para walutowa po informacji o pomyślnym zakończeniu się rozmów Grecji z przedstawicielami państw Strefy Euro zareagowała lekkim spadkiem. Pomoc w nowym programie ma opiewać na kwotę 86mld euro. Nieoficjalnie wiemy, że jednym z wymogów jest założenie przez ateński rząd specjalnego funduszu, na który zostanie wpłacone część ich majątku. Początkowo miała być to kwota 50 mld euro, z której połowa ma być przeznaczona na spłatę długu. Wszystko będzie jednak zależało do tego, czy w środę parlamentarzyści Grecji, Niemiec, Austrii, Słowacji, Holandii, Finlandii oraz Estonii jednomyślnie zaakceptują ustalony plan reform gospodarczych. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym dolar został wyceniony średnio na 1,10 EUR.

 

Porozumienie z Grecją umocniło złotówkę

Wiadomością dnia podczas dzisiejszej sesji było osiągnięcie porozumienia Grecji z wierzycielami. Notowania pary EUR/PLN od razu poszły w dół z wartości 4,17 do 4,14. Całonocne rozmowy, które zakończyły się sukcesem przyniosły złotówce umocnienie. Wydaje się, że deprecjacja złotego dobiega końca, możliwe że nasza waluta zejdzie poniżej 4,10 po środowym głosowaniu w greckim parlamencie. Ma on podjąć ostateczną decyzję o wprowadzeniu reform. Średnia wartość euro wyniosła dziś 4,14 PLN.

 

Chwilowy spadek dolara

Złotówka na parze z dolarem podczas porannej sesji tylko na chwilę się umocniła schodząc do poziomu 3,70. Po kwadransie nastąpił powrót do 3,74 a nawet 3,75. Wielu inwestorów ucieszyło się na wieść o osiągnięciu kompromisu greckiego rządu ze Strefą Euro. Pojawienie się spekulacji na temat ewentualnego niezaakceptowania przez parlamenty 6 państw Strefy Euro planu reform gospodarczych wprowadza na rynek szczyptę niepewności. Do środy fala wątpliwości albo się rozleje i zniknie, albo zwiększy swoje rozmiary. Ta druga opcja jest równie możliwa jak pierwsza z tego względu, że relacje między Grecją a Niemcami mimo osiągniętego porozumienia znacznie się pogorszyły. Za dolara podczas dzisiejszej sesji trzeba było średnio zapłacić 3,74 PLN.

 

Frank szwajcarski w dół za sprawą pozytywnego nastroju na rynku

Po długich i wyczerpujących negocjacjach Grecja doszła do porozumienia, czego efekty było widać od rana na kursie pary CHF/PLN. Powróciliśmy do wartości sprzed miesiąca, czyli 3,94. Dodatkową pozytywną informacją wspierającą złotego był komunikat EBC, w którym potwierdzono utrzymanie limitu finansowania ELA dla greckich banków. Ryzyko możliwego bankructwa w ostatnim półroczu mocno obciążało naszą walutę na tej parze. Niestety mimo wysokiego kursu franka wielu inwestorów w dalszym ciągu uważa go za bezpieczną przystań. Jeśli reformy gospodarcze Grecji zostaną przyjęte przez Parlament Europejski i zaczną być wcielane w życie powinniśmy obserwować dalszy spadek na parze CHF/PLN. Średnia wartość franka wyniosła dziś 3,94.

 

Zespół ekantor.pl

Zobacz nasze pozostałe komentarze walutowe!

 

 


cele informacyjne komentarz walutowy

13.07.2015 14:58
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000