KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Komentarz walutowy

Zdobądź najlepszy kurs. Jak należy czytać komentarz walutowy?

21 dni - tyle czasu potrzeba, by wyrobić w sobie nawyk, zmieniający życie na lepsze. Są jednak badania, które obalają tę tezę. My mamy własną.Co jeśli powiemy Ci, że wystarczy Read more
Flaga UE

Polak w UE. Wszystko, co warto wiedzieć

Ze względu na położenie Polska nazywana jest sercem Europy. Mimo, to dopiero 1 maja 2004 roku serce stało się również częścią potężnego organizmu jakim jest Unia Europejska. 13 lat od Read more

Komentarz walutowy 19.10.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Początek tygodnia na rynku walutowym miał bardzo stabilny przebieg. Silniejsze wahania zostały zanotowane na parze CHF/PLN oraz EUR/PLN. Dolar po publikacji neutralnych danych z chińskiej gospodarki umocnił się wobec euro oraz złotówki.

 

Mocniejszy dolar czeka na kolejne impulsy

 
Piątkowe notowania pary EUR/USD w porównaniu z dzisiejszymi należały do tych bardziej spokojnych. Dolar umocnił się podczas dzisiejszej sesji dzięki publikacji danych dotyczących sytuacji gospodarczej Chin. Patrząc jednak na nie obiektywnie, to nie są one ani dobre, ani złe. Każdy z inwestorów znajdzie w nich coś dla potwierdzenia swoich racji. Obserwując je natomiast z perspektywy Fedu nie powinny mieć już większego wpływu na decyzję w sprawie wysokości stóp procentowych. Więcej na ten temat dowiemy się podczas wtorkowej sesji, w trakcie której odbędą się wystąpienia publiczne przedstawicieli Rezerwy Federalnej – w tym przewodniczącej J. Yellen. Średnia wartość dolara wyniosła dziś 1,13 EUR.

Złotówka w centrum uwagi

 
Para EUR/PLN podczas dzisiejszej sesji mimo licznych publikacji makro dla Polski bardziej reagowała na czynniki zewnętrzne. Kurs euro skakał od samego rana w obrębie 4,2265 – 4,2320. Zmienność na powyższej parze wynikała również ze zwiększenia działań wyborczych polskich partii politycznych, którym został tydzień do przekonania ludzi do oddania na nich swoich głosów. Im bliżej niedzieli tym tendencja na złotówkowych parach może być bardziej zauważalna. Średnia wartość euro na początku tygodnia wyniosła 4,23 PLN.

Osłabienie PLN

Złotówka podczas dzisiejszej sesji osłabiła się wobec dolara dochodząc do wartości 3,74. Nieznaczne osłabienie amerykańskiej waluty może nastąpić w godzinach popołudniowych po publikacjach wskaźników dotyczących polskiej gospodarki. Poznamy m.in. wartość produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej, wynik sprzedaży detalicznej oraz wartość cen produkcji. Inwestorzy poza kampanią wyborczą w Polsce uważne analizowali wszelkie informacje dotyczące polityki monetarnej w USA, która do tej pory nie ma określonego kierunku zmian. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowym średnia wartość dolara wyniosła 3,73 PLN.

Wahania szwajcarskiej waluty

Notowania pary CHF/PLN po piątkowym przebiciu poziomu 3,92 dziś były spokojniejsze. Zmienność kursu franka idąca w kierunku wzrostowym zamiast spadkowym niepokoi coraz liczniejszą grupę kredytobiorców. Okres przedwyborczy niestety nie sprzyja ostatnio naszej walucie. Być może w najbliższym czasie się to zmieni, o ile SNB podejmie w najbliższym czasie zauważalne działania. Słowna interwencja to chyba trochę za mało. Podczas jutrzejszej sesji zostanie zaprezentowany bilans handlu zagranicznego dla Szwajcarii. Jeśli okaże się zgodny z prognozami, może osłabić CHF. Średnia wartość szwajcarskiej waluty wyniosła dziś 3,90 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

19.10.2015 14:50
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000