KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Ekantor.pl kulturalnie, podróże, wyjazd, Europa, zwiedzanie

Ekantor.pl kulturalnie – luty 2018

Romantyczny wieczór w Rzymie czy wspólne oglądanie meczu na Camp Nou? A może “Star Trek” w niezwykłym otoczeniu londyńskiego muzeum? Zobacz jakie atrakcje kulturalne czekają w całej Europie. Read more
oszczędzanie, świnka, skarbonka, bank, Ekantor.pl

Świnia czy jednak bank – poznaj sposoby oszczędzania Polaków i znajdź coś dla siebie

Pod względem oszczędzania jesteśmy w ogonku narodów Europy. Jedna trzecia Polaków nie odkłada nic na później, a połowa rodaków czuje się niepewnie finansowo. Może problem tkwi w metodach oszczędzania?   Read more

Komentarz walutowy 2.06.2016


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Czwartkowa sesja była wypełniona po brzegi wydarzeniami, które wyznaczały kierunki notowań kursów walut. Posiedzenie EBC zakończyło się pozostawieniem stóp procentowych na dotychczasowym poziomie. Negocjacje głównych producentów ropy naftowej nadal trwa, jednak wszystko wskazuje na to, że do porozumienia raczej nie dojdzie.

W oczekiwaniu na raport ADP

Zmienność na rynku walutowym jest coraz bardziej wyraźna. Notowania głównej walutowy zwiększyły obszar wahań. Kurs EUR/USD dwukrotnie przebił dziś poziom 1,12. Dzisiejsze posiedzenie EBC tak jak większość analityków zakładało nie wniosło nic nowego w prowadzoną obecnie politykę monetarną w Strefie Euro. Inwestorzy w oczekiwaniu na jutrzejszą publikację danych z amerykańskiego rynku pracy, dziś skupią się jeszcze na raporcie ADP. Średni kurs euro podczas dzisiejszego handlu wyniósł 1,11 USD.

EUR/USD

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Oprócz dzisiejszego posiedzenia EBC świat finansowy zwrócił jeszcze uwagę na dzisiejsze spotkanie największych producentów ropy naftowej na świecie. Członkowie OPEC i państwa spoza kartelu prowadzą kolejne negocjacje na temat zmniejszenia wydobycia ropy naftowej. To wydarzenie wprowadził nieco bardziej nerwową atmosferę na rynku. Notowania pary EUR/PLN mimo wielu ważnych wydarzeń podczas dzisiejszej sesji nie przekroczyły trwale poziomu 4,39. Złoty resztkami sił broni się przed dotarciem do 4,40, zwłaszcza że sytuacja na rynku lokalnym również ostatnio jest dość niestabilna. Średni kurs euro wyniósł dziś 4,38 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, kurs EUR

Źródło: biznes.pl

Lekkie odbicie dolara

Dolar po trzech dniach spadków dopiero dziś zaczął umocnić się wobec złotego. Kurs amerykańskiej waluty po dotarciu do poziomu 3,91 na początku dzisiejszej sesji zaczął się powoli umacniać. To, czy uda mu się odrobić, chociaż połowę strat będzie zależało od dzisiejszego raportu ADP oraz tego, jakie brzmienie będą miały dzisiejsze wystąpienia publiczne przedstawicieli Fedu. Średni kurs dolara wyniósł dziś 3,92 PLN.

USD/PLN

kurs dolara, kurs USD

Źródło: biznes.pl

Wahania franka

Frank mimo sporej nerwowości na rynku finansowym utrzymuje relatywnie stabilny poziom wobec złotego. Wczorajsza sesja wskazywała na silniejsze odbicie szwajcarskiej waluty, jednak na jej zakończenie kurs znalazł się i tak przy 3,96. Dziś widzimy lekkie umocnienie, o 1 grosz. Jedynym czynnikiem, który może spowodować dziś umocnienie CHF jest raport ADP. Dużym zaskoczeniem dla uczestników rynku może być mały przyrost nowych miejsc pracy w USA. Spotkanie państw OPEC prawdopodobnie nie przyniesie żadnego rozwiązania, co już rynki wyceniły dużo wcześniej, więc większego znaczenia dla notowania CHF/PLN mieć to wydarzenie nie powinno. Średni kurs franka wyniósł dziś 3,96 PLN.

CHF/PLN

kurs franka, kurs CHF

Źródło: biznes.pl

Funt dzielnie walczy z silnym wiatrem

Notowania funta nie mają ostatnio łatwo. Zmieniające się sondaże dotyczące Brexitu osłabiają brytyjską walutą. Im bliżej referendum tym funt zaczyna mocniej reagować na każde nawet niepewne doniesienia prasowe. Dziś popołudniu ta zmienność może być jeszcze bardziej widoczna ze względu na wystąpienie publiczne szefa BoE Marka Carneya. Średni kurs funta wyniósł dziś 5,65 PLN.

GBP/PLN

kurs funta, kurs GBP

Źródło: biznes.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

02.06.2016 14:30
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000