KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Uwolniony frank szwajcarski, kurs, kredyty w chf

Frankowicze wybierają ekantory

Z obserwacji jakie poczyniono na grupie kredytobiorców spłacających swoje pożyczki we frankach wynika, że największe oszczędności oraz spore możliwości zaoszczędzenia pieniędzy mogą oni poczynić korzystając z ekantorów. Wymiana walut w Read more
blog-przelew-w-weekend jak zrobić przelew w weekend? Ekantor.pl

Przelew w weekend – co zrobić by szybko dotarł?

Dla wielu z nas weekend to nie tylko odpoczynek, ale również czas na uregulowanie spraw - również tych finansowych. Dla banków definicja weekendu kończy się jednak na pierwszej części, co Read more

Komentarz walutowy 22.04.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Umocnienie dolara, wyhamowanie aprecjacji złotego, stabilizacja franka szwajcarskiego. Tak w skrócie można podsumować środek tygodnia na rynku walutowym.

Dolar mocniejszy

Duże wahania towarzyszyły dziś parze USD/PLN. W drugiej części dnia dolar wyraźnie umocnił się wobec złotego. Za USD w środę trzeba było zapłacić od 3,6982 do 3,7313 PLN. Taka rozpiętość cenowa była spowodowana ciągłą niepewnością panującą na rynku. Kierunek notowań w dniu dzisiejszym był wyznaczany przez czynniki ogólnoświatowe, przede wszystkim przez wydarzenia związane z Grecją. Mimo, że w bezpośredni sposób temat ten nie dotyczy wyżej wymienionych walut, to skala problemu jest tak duża, że wpływa nawet na nie.

Grecja nie dotrzyma terminu

Termin przedstawienia przez Grecję listy reform gospodarczych mija pod koniec kwietnia. Jednak już dziś wiemy, że ateński rząd nie zmieści się w wyznaczonym czasie. Anonimowy unijny urzędnik wysokiego szczebla poinformował dziennikarzy również o tym, że Grekom nie zostanie wyznaczona kolejna data. Jeśli chcą oni otrzymać nowe pożyczki dla kraju muszą przedstawić wierzycielom konkrety. Negocjacje nabierają tempa, a ich finał będzie miał miejsce już w piątek. Te doniesienia silnie oddziaływają na główną parę, która na początku sesji miała tendencję wzrostową i osiągnęła poziom 1,0796, natomiast w godzinach popołudniowych zanotowano spadek do wartości 1,0723. Rynek czeka na silny impuls, który nada kierunek notowaniom pary EUR/USD. Przewiduje się raczej umocnienie ze strony dolara.

Euro zależne od Grecji

Polska waluta nieznacznie osłabiła się wobec euro. Wydaje się to być chwilowym spadkiem, ponieważ jej notowania utrzymywały się w dalszym ciągu poniżej poziomu 4,00. Nadal nie jest wykluczone, że PLN w niedługim czasie przetestuje nowe minimum. Wszystko jest jednak zależne od wydarzeń zagranicznych, a na najbliższe dni nie zaplanowano już żadnych ważniejszych odczytów makro, które mogłyby wesprzeć złotówkę. Szeroki rynek skupia całą swoją uwagę na doniesieniach z Grecji. Wspólna waluta w dniu dzisiejszym była wyceniona średnio na 3,99 PLN.

 Szwajcarska waluta rządzi się swoimi prawami

Dzisiejszy kurs szwajcarskiej waluty nie przyniósł większych niespodzianek. Środowe notowania pary CHF/PLN wahały się w przedziale 3,9023 – 3,8653. Zapewnienia ze strony SNB o spadku wartości franka póki co pozostają pustymi słowami. Rynek, a przede wszystkim „frankowicze” mają konkretne oczekiwania wobec tej waluty. Widzimy jednak, że zmiany na parze CHF/PLN dokonują się w swoim tempie i niekoniecznie zgodnie z ogólnymi prognozami.

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

22.04.2015 16:27
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000