KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Aplikacje do finansów

10 najlepszych aplikacji do kontrolowania własnych finansów

Regularne opłaty, spontaniczne wydatki, niespodziewane koszty i wszędobylskie rachunki… Uporanie się z domowymi finansami nie jest proste. Dlatego coraz więcej osób sięga po aplikacje, które znacznie ułatwiają nad nimi kontrolę. ... Czytaj całość

Zagraniczne zakupy – czy wciąż są popularne?

Osobom żyjącym na przełomie wieków zapewne nieobce były wyjazdy poza granice kraju w celach nie stricte turystycznych, a zakupowych. Duża popularnością cieszyły się przede wszystkim sklepy znajdujące się u zachodnich ... Czytaj całość

Komentarz walutowy 24.03.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Wczorajszy dzień na początku zwiastował stabilizację głównych walut. Diametralnie zmieniło się to w godzinach popołudniowych i trwa do chwili obecnej. Kolejne zawirowania na rynku finansowym przed nami. Wtorek bowiem jest bogaty w wydarzenia makroekonomiczne.

Tanie euro

Szef Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghi podczas poniedziałkowego wystąpienia poinformował, że wdrażanie programu QE przebiega bez przeszkód. Ma on być kontynuowany do końca września 2016 roku. Zaznaczył jednak, że jeśli będzie taka konieczność to proces ten może potrwać dłużej. EBC poprzez takie działanie chce uniknąć pogłębienia się deflacji. Przewiduje również, że inflacja w najbliższych miesiącach pozostanie jeszcze ujemna, a dopiero pod koniec roku zacznie wzrastać. W związku z taką polityką Eurolandu możemy spodziewać się spadku wartości euro, co ma się przyczynić do poprawy gospodarki państw Unii. Te informacje wywołały spadek EUR do poziomu 4,1036 PLN. Od stycznia tego roku wspólna waluta potaniała już o około 23 grosze. Powoli jednak poprawia swój wynik dzięki optymistycznym odczytom PMI. Według wstępnych danych wskaźnik PMI dla przemysłu strefy euro wzrósł w marcu do 51,9 pkt. Miesiąc wcześniej wynosił 51 pkt. Lekki spadek tego wskaźnika zanotowano natomiast w sektorze usług. Po tych informacjach nastąpiła drobna korekta dzięki czemu euro kosztuje 4,1130 zł.

 

Mocny złoty

Dzisiejsze dane o stopie bezrobocia nie wpłynęły znacząco na naszą walutę. Może dlatego, że bezrobocie względem poprzedniego miesiąca w dalszym ciągu wynosi 12%. Przyczyn umocnienia się złotego względem dolara można szukać w zeszłotygodniowym komunikacie Fedu, który w ostrożny sposób kieruje polityką monetarną Stanów Zjednoczonych. Notowania na tej parze mogą się jeszcze zmienić za sprawą dzisiejszych odczytów z USA, które będą dotyczyć inflacji CPI oraz bazowej. Na tą chwilę za dolara trzeba zapłacić 3,7441 PLN.

 

Kryzys Grecji kontra dane o inflacji z USA

Para walutowa EUR/USD testowała dzisiaj okolice 1,10. Amerykański dolar znajduje się od dłuższego czasu w centrum uwagi wielu inwestorów. Jakiekolwiek zmiany stóp procentowych w przyszłych miesiącach są aktualnie zależne od danych makroekonomicznych, które uważnie będą analizować członkowie Fedu. Na umocnienie się lub osłabienie tej waluty ma również wpływ sytuacja na starym kontynencie. Borykająca się z kryzysem finansowym Grecja szuka wsparcia u innych członków Unii. Wczorajsze spotkanie premiera Tsiprasa z Angelą Merkel miało głównie na celu łagodzenie napięcia związanego z problemami gospodarczymi Greków.

 

Frank rośnie w siłę

Prezes Szwajcarskiego Banku Narodowego Thomas Jordan zapewnia, że spadek wartości franka nijak się ma do dzisiejszego kursu na parze CHF/PLN. Wtorek dla szwajcarskiej waluty zaczął się umocnieniem, a na chwilę obecną za jednego franka trzeba zapłacić 3.9312 PLN. „Frankowicze” nie mają co liczyć na jakiekolwiek restrykcyjne działania ze strony SNB, chyba że jakiś czynnik spowoduje – w brew założeniom Jordana – pogłębienie się deflacji.
W najbliższych dniach będziemy obserwować zmiany na wykresach walutowych spowodowane kolejnymi odczytami makroekonomicznymi głównie ze świata. Na uwagę inwestorów zasługują dalsze wystąpienia szefów Fedu z poszczególnych stanów.

 

Zespół ekantor.pl

 


cele informacyjne komentarz walutowy

24.03.2015 16:00
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000