KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Co wpływa na kursy walut?

Co wpływa na kursy walut?

Z każdym dniem możemy obserwować wahania w kursach walut – niezależnie od tego, czy mamy tutaj na myśli euro, dolara czy japońskie jeny zasada jest taka sama – kurs waluty ... Czytaj całość

FATCA: Ostatni dzień na złożenie oświadczenia. Jutro możesz stracić dostęp do konta

30 listopada to przysłowiowy ostatni dzwonek na złożenie oświadczenia FATCA w bankach oraz innych instytucjach finansowych. Konieczność ta wynika z umowy zawartej pomiędzy polskim i amerykańskim rządem. Niestety. Wielu rodaków ... Czytaj całość

Podsumowanie tygodnia 05.04-10.04.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Ostatni dzień handlu na rynku finansowym miał ciekawy przebieg dla wszystkich par walutowych. Złotówka niestety osłabiła się dosyć znacząco względem franka szwajcarskiego oraz dolara. Natomiast amerykańska waluta na koniec tygodnia umocniła się jeszcze bardziej wobec euro.

Tanie euro

Wokół notowania pary EUR/PLN zaczęły pojawiać się pytania i wątpliwości czy złotówka nie jest zbyt silna względem euro. Czy państwo nie powinno interweniować w tej kwestii? Minister finansów zapewnia, że wszystko jest pod kontrolą a RPP w razie potrzeby poczyni odpowiednie kroki, na razie nie będzie takiej potrzeby, ponieważ złotówka nie utrzymała poziomu poniżej 4,00. Dzisiejsza sesja dla tej pary walutowej przebiegła w wąskim przedziale 4,00-4,02. Na przestrzeni minionego tygodnia euro potaniało o ok. 8 groszy.

 

EUR/PLN

eurpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1092,profile-wykresy.html

 

Frank z dnia na dzień podrożał

Wczorajszy spadek wartości franka szwajcarskiego nie trwał długo. Dzisiejszy kurs pary CHF/PLN nie napawał optymizmem, ponieważ wzrósł on do poziomu 3,87. CHF wraca do wartości z początku tygodnia. Osłabienie złotówki względem szwajcarskiej waluty po części spowodowały dane dotyczące stopy bezrobocia w tym kraju, która względem poprzedniego miesiąca zmniejszyła się o 0,1%. Można powiedzieć, że wróciliśmy do punktu wyjścia, w którym interwencji ze strony Narodowego Banku Szwajcarskiego będą oczekiwać zarówno kredytobiorcy jak i rodzimi eksporterzy. Być może jest to tylko chwilowe załamanie trendu spadkowego, które się zmieni na początku przyszłego tygodnia.

 

CHF/PLN

chfpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html

 

Dolar rośnie w sile

Od początku tygodnia para EUR/USD idzie konsekwentnie w dół. Osłabienie dolara po niekorzystnych danych z rynku pracy trwało krótko. Mimo podzielonych zdań wśród członków Fedu na temat terminu podwyżki stóp procentowych dolar się umocnił. Być może jest to spowodowane brakiem stabilizacji sytuacji finansowej Grecji, która w dalszym ciągu pozostaje wysokim czynnikiem ryzyka dla euro. Dodatkowo wspólna waluta jest osłabiana przez trwający program QE. Dzisiejsze notowanie tej pary było kontynuacją dobrej passy amerykańskiej waluty, którą rynek na koniec tygodnia wycenił na 1,05 euro.

 

EUR/USD

eurusd

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

 

Ciąg dalszy osłabienia złotówki względem dolara

Wczorajsza sesja zapoczątkowała wyraźny wzrost na parze USD/PLN. W dzisiejszych notowaniach parytet ten wyraźnie zbliżył się do poziomu 3,80. Osłabienie złotówki ma przede wszystkim związek ze spadkiem wartości euro. Powiązanie tych dwóch par jest bardzo silne, dlatego przyczyny wahań jednej oddziałują jednocześnie na drugą. Taki stan raczej nie powinien potrwać długo, ponieważ dużo zmiennych z kraju jak i Europy wspiera polską walutę.

 

USD/PLN

usdpln

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

10.04.2015 16:01
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000