KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

koszty przelewów, opłaty, banki, przelew zagraniczny, przelew walutowy, Ekantor.pl

Wysokie koszty za przelew – skąd się wzięły?

Kilka lat temu przesłanie pieniędzy za granicę mogło wydawać się czystą abstrakcją. Dziś jest codziennością wielu milionów Polaków. I to nie tylko tych, którzy wyemigrowali. Dlaczego jednak za coś tak Read more
wielkanoc, podróże, tradycja, zwyczaje, wyjazdy wielkanocne, Ekantor.pl

Kryminały i wiedźmy, czyli Wielkanoc jakiej nie znasz

W czasie gdy jedni nastawiają zakwas na żur i myją okna, przygotowując się do Wielkanocy - inni pakują walizki.  Czy w ten sposób próbujemy uciec przed świąteczną tradycją? Niekoniecznie, a Read more

Podsumowanie tygodnia 14-18.09.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

W ostatni dzień tygodnia rynek walutowy dochodził do siebie po wczorajszym komunikacie Fedu, który jednak zdecydował nie dokonywać żadnych zmian w wysokości stóp procentowych.

 

Decyzja Fedu osłabiła dolara

 
Główna para walutowa przez ostatnie cztery sesje nie mogła obrać stosownego dla siebie poziomu notowań. Do połowy tygodnia dolar lekko się umocnił schodząc w okolice 1,12. Gdy spekulacje urosły w siłę amerykańska waluta osłabiła się. Po wczorajszej decyzji Rezerwy Federalnej o braku zmian w wysokości stóp procentowych parytet EUR/USD poszybował w górę. Dziś zwyżka była kontynuowana przez większą część sesji. Dopiero w godzinach popołudniowych dolar zaczął się umacniać. Średnia wartość amerykańskiej waluty wyniosła dziś 1,14 EUR.

EUR/USD

kurs EUR/USD, dzisiejszy kurs pary EUR/USD

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1100,profile-wykresy.html

Euro silniej reagowało na dane makro niż na komunikat z USA

 
Euro relatywnie spokojnie przyjęło decyzję amerykańskiego banku centralnego o wstrzymaniu się od podwyżki stóp procentowych. Po burzliwym tygodniu na parze EUR/PLN można było się spodziewać większych wahań tuż po komunikacie Fedu. Większy spadek nastąpił we wtorek po publikacji indeksu instytutu ZEW, który był daleki od przewidywanych prognoz. Tego dnia z tygodniowego maximum 4,21 nastąpił bowiem zjazd do 4,18. Dopiero podczas dzisiejszej sesji kurs EUR/PLN zaczął się mocniej wahać. Z pozycji 4,18 wywindował do poziomu 4,20 który okazał się lokalnym punktem oporu, od którego nastąpiło odbicie i w konsekwencji czego średnia wartość euro wyniosła dziś 4,19 PLN.

EUR/PLN

kurs euro, dzisiejszy kurs EUR/PLN

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/eur-pln,828,2,1092,profile-wykresy.html

Fed umocnił złotówkę

Po wyrównanym i stabilnym tygodniu na parze USD/PLN to właśnie złotówka objęła prowadzenie. Uczestnicy rynku byli trochę rozczarowani decyzją amerykańskiego banku centralnego. Według przewidywań większości z nich Fed miał podnieść stopy procentowe, które od 2008 roku utrzymywane są na poziomie 0-0,25%. Można było się tego spodziewać po czwartkowej publikacji danych o inflacji, która z poziomu 2 % spadła do 1,8%. Przewodnicząca Rezerwy Federalnej podjęcie tej decyzji uzasadniła również niestabilną sytuacją chińskiej gospodarki. Na koniec tego emocjonującego tygodnia dolar został średnio wyceniony na 3,67 PLN.

USD/PLN

dzisiejszy kurs dolara, kurs pary USD/PLN

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1096,profile-wykresy.html

Frank kończy tydzień wysoko

Pozostawienie stóp procentowych zarówno przez amerykański, jaki i szwajcarski bank centralny na tym samym poziomie niestety nie przyniosło pozytywnego rozwiązania dla „frankowiczów” na koniec tego tygodnia. Dzisiejsza sesja przekreśliła wszystko, co złotówka wypracowała podczas ostatnich dni. Kurs CHF/PLN dotknął poziom 3,85 a następnie odbił lekko w dół. Niestety nie zapowiada się, aby można było liczyć w najbliższym czasie na osłabienie franka. Zarówno ogólnoświatowa sytuacja gospodarcza, jaki i lokalna (europejska) nie sprzyja deprecjacji CHF. Oprócz wahań na światowym rynku szwajcarska waluta obawia się zmian w prowadzonym przez EBC programie QE, który według powszechnej opinii może zostać wzmocniony, co wpłynie na umocnienie CHF. W takiej sytuacji SBN będzie zmuszony od interwencji. Na ostatniej sesji w tym tygodniu szwajcarska waluta została wyceniona na 3,84 PLN.

CHF/PLN
kurs franka szwajcarskiego, kurs CHF/PLN

Źródło: http://biznes.pl/waluty/profile/waluta-online/,828,2,1002,profile-wykresy.html


cele informacyjne komentarz walutowy

18.09.2015 14:56
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000