KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Krytpowaluty, bitcoin

Kryptowaluty – czym są i co warto o nich wiedzieć?

Mimo że pojawiły się niemal 10 lat temu, to na swoje przysłowiowe pięć minut musiały poczekać. Dziś kryptowaluty wywołują coraz więcej zainteresowania. Czy wirtualny pieniądz ma jednak przyszłość?   Czym Read more
nocleg za granicą, nocowanie, hotel, Ekantor.pl

Gdzie szukać domów na wakacje za granicą? 8 najlepszych portali

Przepis na udany wyjazd jest prosty - weź kilkoro znajomych, znajdzie ciekawe miejsce i ruszajcie w drogę. Dzięki serwisom oferującym wynajem domów i apartamentów taka podróż będzie bardzo prosta, a Read more

Komentarz walutowy 09.04.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartkowy handel na rynku walutowym był podyktowany doniesieniami z raportu posiedzenia Fedu. Członkowie Komitetu Rezerw Federalnych byli podzieleni co do terminu podniesienia stóp procentowych w USA. Uwagę inwestorów zwróciło również euro, które nie było tak tanie od 2011 roku.

3,99 PLN za euro

Została przekroczona bariera psychologiczna w notowaniu pary EUR/PLN, która osiągnęła poziom 3,9865 w godzinach porannych. Otwiera to drogę do próby przełamania oporu na poziomie 3,90. Wartość ta może zostać osiągnięta, jest to jednak zależne od paru czynników. Jednym z nich jest sytuacja finansowa Grecji. Spłata zobowiązania wobec MFW w kwocie 450 mln euro, nie oznacza końca kłopotów gospodarczych tego państwa, ponieważ kolejna rata (dwukrotnie wyższa) przypada na maj. Wysokie wymagania stawiane przez UE sprawiły, że rząd ateński szukał pomocy również w Rosji. Wczorajsze rozmowy z Władimirem Putinem miały jednak tylko charakter poglądowy. Nie padły żadne wiążące deklaracje. Prezydent Rosji zaproponował jedynie wzięcie udziału we wspólnym projekcie budowy gazociągu w przyszłości.

Frank powoli tanieje

Czwartek na pewno przyniósł kredytobiorcom franka szwajcarskiego powody do radości. CHF zaczął powoli tanieć. W trakcie trwania dzisiejszej sesji osiągnął wartość 3,82PLN. Jest to reakcja na wczorajsze informacje o pogłębiającej się deflacji. Jutro poznamy dane makroekonomiczne dotyczące sytuacji na szwajcarskim rynku pracy. Za ich sprawą również możemy spodziewać się zmiany w notowaniach tej pary walutowej.

Fed oddala decyzje na czerwiec

Raport z posiedzenia Fedu nie przyniósł rozstrzygnięcia w sprawie terminu podwyżki stóp procentowych. Zdania członków komisji były podzielone. Kilku z nich uważa, że spadek cen ropy naftowej oraz umocnienie dolara raczej ograniczy wzrost inflacji w związku z tym należałoby jeszcze poczekać z podwyżką. Paru innych członków miało zupełnie odmienne zdanie. Ocenili oni ostatnie dane makroekonomiczne jako dobre a sytuacje gospodarczą jako stabilną, co dla nich jest wystarczające aby podwyżkę stóp procentowych rozpocząć już w czerwcu. Ostatecznie postanowiono, że dopiero na czerwcowym posiedzeniu, Fed zacznie poważnie rozważać zmiany w polityce monetarnej. Można powiedzieć że powyższe informacje wprowadziły zdezorientowanie na rynku. Kurs EUR/USD utrzymywał się w przedziale 1,0728 – 1,0784. Na dzisiejsze notowanie może mieć jeszcze wpływ popołudniowy odczyt raportu dotyczącego liczby osób, które złożyły wniosek o zasiłek dla bezrobotnych.

Dolar drożeje

Czwartek dla pary USD/PLN charakteryzował się zmiennością kursu. Widoczny wzrost jej wartości do poziomu 3,73, był spowodowany ruchami na głównej parze, jak również spekulacjami wielu inwestorów co do raportu z posiedzenia Fedu. Dalszy brak konkretnych informacji na temat podwyżek stóp procentowych, wielu rozczarował. W związku z tym wydarzeniem dolar od wczoraj podrożał o około 5 gr.

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

09.04.2015 15:51
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000