KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Darmowy miesięczny planer wydatków Ekantor.pl

Darmowy miesięczny planer wydatków [POBIERZ I WYDRUKUJ]

W dniu wypłaty szastasz gotówką niczym Leonardo DiCaprio w pamiętnej scenie na jachcie w filmie "Wilk z Wall Street"? A pod koniec miesiąca z lupą w dłoni szukasz ostatnich zaskórniaków? Read more
prezent dla niej

Prezenty DLA ​​NIEJ ​​-​​ ciekawe ​​pomysły ​​na​​ prezent ​​z​​ zagranicznych ​​sklepów

Teoretycznie z wyborem prezentu dla płci pięknej nie powinno być problemu - bo podobno panie zawsze czegoś potrzebują. W praktyce jeśli założymy, że obdarowywana przez nas kobieta nie pożąda kolejnego Read more

Komentarz walutowy 2.04.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartek był uboższy pod względem publikacji makroekonomicznych od dnia poprzedniego, zwłaszcza dla Polski. Rynek finansowy skupił swoją uwagę jedynie na popołudniowych odczytach z USA. Notowania na giełdzie walutowej zwolniły dziś w związku z wejściem w okres przedświąteczny. Jedyne zamieszanie może wprowadzić piątkowy raport ze Stanów Zjednoczonych dotyczący rynku pracy, na który wszyscy czekają od początku tygodnia.

Złotówka rośnie dolar spada

Wszelkie spekulacje na temat chwilowego osłabienia USD mogą być błędne. Wczorajsze gorsze dane dotyczące raportu ADP mówiące o zatrudnieniu w amerykańskim sektorze prywatnym wpłynęły na przecenę dolara. Zaprezentowane wartości okazały się gorsze od prognozowanych. Ten słabszy wynik może zwiastować równie kiepski odczyt danych z rynku pracy. Przekonamy się o tym jutro. Polska waluta zyskała dzisiaj dzięki słabnącemu dolarowi. Rynek wycenił „zielonego” na 3,75 PLN.

Euro za 4,00PLN

Od momentu ogłoszenia przez przewodniczącego ECB Mario Draghiego rozpoczęcia programu QE notowania pary EUR/PLN bardzo wyraźnie spadły. Wczoraj kurs EUR testował już poziom 4,05. Dziś poruszał się on w granicach 4,06. W dalszym ciągu ciążąca na euro niepewna sytuacja Grecji może doprowadzić do osiągnięcia pułapu 4,00PLN. W dniu dzisiejszym tylko ten czynnik determinował wahania na tej parze walutowej, co w mniejszym stopniu można było zawdzięczać popołudniowemu odczytowi z posiedzenia ECB.

 

Srogie słowa prezesa NBP

Marek Belka oznajmił, że NBP nie przejmie ryzyka walutowego, które wiąże się z kredytami zaciągniętymi w CHF. Bezowocna polityka banku szwajcarskiego zmusiła polski rząd do podjęcia pewnych kroków aby wesprzeć osoby, obciążone kredytem hipotecznym zaciągniętym w tej walucie. Prezes Belka uważa, że bankom zabrakło rozsądku w momencie udzielania kredytów przy tak niskim kursie franka. Prezes NBP skrytykował również propozycję Komisji Nadzoru Finansowego uznając ją za zabójczą dla banków. Pomysł KNF polegał na tym aby przewalutować franka po kursie z dnia w jakim został zaciągnięty kredyt, a różnicę między początkową i obecną wartością bank miałby po części umorzyć. Resztę należności zapłaciłby kredytobiorca. Po styczniowym skoku franka do prawie 5 PLN notowania tej pary utrzymują się w przedziale 3,88-3,90. Dziś przez dłuższą część dnia obserwowaliśmy poziom 3,90 niestety bez widocznego trendu spadkowego.

Brak widocznych zmian na parze EUR/USD

Trwają spekulacje wokół podwyższenia stóp procentowych w USA. Wiadome jest że do tego dojdzie, pytanie brzmi kiedy. W wypowiedziach przedstawicieli Fed najczęściej można było usłyszeć dwa terminy: czerwiec i wrzesień. Ciężko jest przewidzieć czy w najbliższym czasie będą widoczne jakieś gwałtowne ruchy pary EUR/USD. Opublikowane w ostatnich dniach dane makro powodowały jedynie małe przepychanki tych dwóch walut. Również dzisiaj bez większych zmian obowiązywał trend spadkowy. Dolar był wyceniany przez rynek w granicy 1,08 EUR.

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

02.04.2015 15:04
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000