KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

wydarzenia kulturalne w europie / Ekantor.pl kulturalnie - styczeń 2018

Ekantor.pl kulturalnie – propozycje na styczeń 2018

Praga, Wenecja, Amsterdam czy Poznań? Na kulturalnej mapie Europy są dziesiątki miejsc wartych odwiedzenia. Każdego miesiąca szukaj interesujących wydarzeń, wybieraj kierunek i w drogę!   Karnawał w Wenecji Read more
Dla kogo konto walutowe

Jak wybrać najlepszą kartę walutową?

Coraz więcej osób posiada w banku funkcjonalne konto walutowe w euro, ale niewielu klientów wnioskuje o kartę walutową. Karta walutowa jest bardzo przydatna, gdy planuje się częste podróże zagraniczne lub Read more

Komentarz walutowy 30.04.2015


AUTORANALITYK WALUTOWY
ekantor
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Czwartkowa sesja przed długim weekendem była jedną z ciekawszych w tym tygodniu. Dolar zanotował duży spadek wobec euro natomiast odwrotna sytuacja miała miejsce na parze EUR/PLN, gdzie to wspólna waluta okazała się tą słabszą. Frank szwajcarski mimo prób umocnienia swojej pozycji dalej pozostał słaby wobec złotówki.

Dolar mocno w dół

Dolar ostatnio nie ma szczęścia. Opublikowane wczoraj dane dotyczące PKB były dużo gorsze niż zakładano. Prognozowano wzrost o 1% a w rzeczywistości było to zaledwie 0,2%. Komunikat z posiedzenia Fedu uspokoił trochę rynek, gdyż wielu członków komitetu taki stan gospodarki uważa za przejściowy (spowodowany srogą zimą panującą w pierwszym kwartale roku). Nie zostało również wykluczone, że zmiany w polityce monetarnej Stanów Zjednoczonych zostaną jednak dokonane w czerwcu. Jeśli Komitet Rezerw Federalnych zobaczy poprawę na rynku pracy wówczas będzie pewny, że jest szansa na powrót inflacji do 2%, będzie wtedy skłonny do podniesienia stóp procentowych. Raport z sytuacji na amerykańskim rynku pracy poznamy pod koniec przyszłego tygodnia. Dzisiejszy wzrost na parze EUR/USD do poziomu 1,1245 nie był oglądany od kliku miesięcy. Euro zyskuje mimo, że osłabia je europejski program luzowania ilościowego oraz zagrożona bankructwem Grecja. Atenom kończy się czas i zamiast próbować osiągnąć porozumienie z wierzycielami szuka innych źródeł finansowych. Rząd rozważa sprzedaż 51% udziałów w największych greckich portach Pireusie i Salonikach aby spłacić zobowiązania wobec UE i MFW.

PLN utrzymuje swoją przewagę do EUR

Wspólna waluta od początku roku znajduje się w trendzie spadkowym. Mimo wahań w ostatnich dniach w przedziale 3,98 – 4,03 złotówka jest nadal mocna. Aprecjacji polskiej waluty sprzyjają czynniki napływające z szerokiego rynku oraz zapewnienia RPP o braku wskazań do kolejnych zmian w polityce monetarnej naszego kraju.

Złotówka mocniejsza od dolara

Czwartkowa sesja na parze USD/PLN zdecydowanie należała do złotówki. Polska waluta osiągnęła dziś poziom, który ostatni raz widzieliśmy na początku roku. Tak znaczący spadek dolara był spowodowany kolejny już raz słabymi danymi z amerykańskiej gospodarki. Wokół PLN utrzymują się dzięki temu pozytywne nastroje. Im odleglejszy staje się termin podniesienia stóp procentowych w USA tym bardziej atrakcyjniejsza dla inwestorów staje się złotówka. Dolar był dziś średnio wyceniony na 3,59 PLN.

Frank wciąż najtańszy od 15 stycznia

Frank szwajcarski na początku czwartkowej sesji nieznacznie umocnił się wobec PLN osiągając poziom 3,8520. Przed południem zawrócił w kierunku wczorajszego minimum, którego nie utrzymał zbyt długo. Dzisiejsza wartość franka na rynku walutowym wyniosła średnio 3,83 złote. CHF jak widzimy cały czas broni się przed spadkiem. Nie zmienia to faktu, że w końcu rynek finansowy ma dobre wieści dla zadłużonych w tej walucie. Przez te trzy ciężkie miesiące w końcu udało się naszej walucie odrobić straty względem franka. Jest prawdopodobne, że złotówka umocni się nawet do poziomu 3,70. Są to jednak prognozy długoterminowe, które w związku z sytuacją panującą na Starym Kontynencie wcale nie muszą się sprawdzić.

 

 

Zespół ekantor.pl


cele informacyjne komentarz walutowy

30.04.2015 15:49
Autor: ekantor Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , , , , ,

Możliwość komentowania jest wyłączona. 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000